Започаткований два роки тому «Марафон краси і пам’яті» продовжує свій шлях по району та місцевих школах. Засобами графіки та живопису учні Володимир-Волинської художньої школи відображають події козацьких часів, боротьбу за волю України, красу нашого рідного краю, сучасну ситуацію в країні. Діти вчаться бачити, спостерігати, співпереживати, мислити й творити. Дізнаючись про події минувшини, героїзм та боротьбу нашого народу, вони відповідальніше ставляться до теперішнього і упевненіше дивляться в майбутнє.
Більше двох тижнів 35 дитячих робіт прикрашали просторий коридор Оваднівської школи, де не тільки учні, а і їхні батьки мали змогу оцінити мистецький хист майбутніх художників.
Школярі та вчителі Оваднівської ЗОШ радо зустріли роботи учнів Устилузької школи мистецтв, яка працює на базі Володимир-Волинської художньої школи. Тут діти з усього району навчаються образотворчої грамоти у висококваліфікованих викладачів. Їм допомагають обрати професію дизайнера, модельєра, архітектора, скульптора та багато інших, де фантазія, уява, вміння створити композицію відіграють важливу роль. Бачити красу навколо, відчувати гаму кольорів та форму - першочергові завдання при навчанні.
Не менш важливим є національно-патріотичне виховання на уроках композиції. Тому серед виставлених 35-ти робіт були тематичні - про голодомор, геноцид, тероризм. Особливе місце посіла тема героїзму вояків УПА, учасників Майдану та АТО. Діти малюють історію України. Але в роботах переважають веселкові кольори весни, радості, природи.
Виставка сприймалася з великою зацікавленістю, незважаючи на те, що цього року у перший клас з Овадного було прийнято лише троє учнів: Ангеліну Балаж, Софію Бакун та Оксану Романюк. Але насправді бажаючиж навчатися образотворчої грамоти набагато більше. Перешкоди створює лише проблема доїзду до міста.
Виховання засобами мистецтва дає молодому поколінню можливість самовиражатися та виховує риси, які так необхідні у цьому суперечливому світі.
Організовуючи виставку у школі, ми залучили й роботи місцевих майстринь вишивки, знаних в Україні та за її межами сестер Галину та Людмилу Махонюків.
Галина Микита, викладач художньої школи
Коментарі