У процесі люстрації може брати участь кожен бажаючий

Сьогодні кожній мислячій людині цілком зрозуміло, що без процесу люстрації, запровадженого у нашій країні, неможливо збудувати нову Україну – без корупції, без розкрадань державного майна, що унеможливлюють розвиток, проведення реформ і тим самим перекривають наш шлях до європейського майбутнього.
Аби долучитися до цього процесу, потрібно знати, хто займається люстрацією в Україні, та функції відповідних інституцій. Щоб допомогти у цьому розібратися, ми розпочинаємо цикл публікацій на дану тематику.
Члени Володимир-Волинського люстраційного комітету мали зустріч з Максимом Маньковським – секретарем громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України. На зустрічі він наголосив, що на сьогоднішній день головне наше завдання – збір інформації про осіб, які підлягають люстрації, впровадження процесу громадського обговорення кандидатів, що претендують на посади в органах влади, на підприємствах та в організаціях державної форми власності.
У даному питанні найважливіше те, що на першому місці має бути думка громадськості та особиста зацікавленість кожного громадянина. Під час особистого прийому голова Волинської ОДА Володимир Гунчик підтвердив, що кадрові питання повинні вирішуватися з участю спільноти. Проте на місцях, зокрема у нашому місті та районі, влада боїться цього і намагається всіляко перешкоджати демократичним процесам. Наочний приклад – робота громадських рад при райдержадміністрації та міськвиконкомі, куди не допускають громадських активістів. Останні кадрові призначення робилися підкилимно. Саме таким чином зайняла посаду начальника відділу освіти Алла Мельник. На часі заміщення вакантних посад директорів Устилузької ЗОШ та Володимир-Волинської школи №5, але громадськість знову ізольована від цього процесу.
Більше того, через місцеву «кишенькову пресу» намагаються принизити роль громадськості у демократичних процесах. Так, не маючи компрометуючих матеріалів на громадських активістів, у тому числі на мене, на замовлення влади «притягуються за вуха» події 25-річної давнини.
Але незважаючи ні на що, ми рухаємося правильним шляхом і запрошуємо до співпраці всіх свідомих громадян. Тільки разом ми – сила.
З таблиці ви можете дізнатися, хто бере участь у люстраційних процесах і безпосередньо люструє тих, хто перебуває у владі чи претендує на керівну посаду.
Володимир Грек, голова Володимир-Волинського комітету громадської люстрації

Розділ новин: 

Коментарі