У педагогічному коледжі розповіли про жіночі історії Другої світової

Четвертого травня 2017 року у Володимир-Волинському педколеджі було проведено театралізовану постановку «Жіночі історії Другої світової війни», яку організувала Світлана Сурмик.
Святково прибрані сцена, зал. Присутні прикрасили груди квітами червоного маку. Відчувається хвилююча мить початку дійства. Усе завмирає. Дійство розпочинається голосом зі сцени:
«Аби не забути – треба пам’ятати,
А щоб пам’ятати – треба знати,
Треба знати і пам’ятати».
Потім був показ фільму «Історія гідності. Друга світова війна…» - про тих, хто пройшов горнило Другої світової, хто не вижив і хто дожив до Перемоги.
Змістовна розповідь ведучих про участь жінок, які в усі часи стояли поруч із чоловіками на захисті своєї Батьківщини. Звучать розповіді про наших співвітчизниць, що своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини усіма силами, інколи ціною власного життя, наближали День Перемоги.
Зі сцени лунають пісні на патріотичну, військову тематику «Перемога, свята перемога» у виконанні чоловічого хору. З композицію «Слава Україні» виступив вокальний ансамбль «Водограй». Також прозвучали пісні «Соколята», «Чорна квітка», «Смуглянка», «Повертайся живим», «Несімо злагоду».
Особливо зворушливо прозвучав вірш «Старенька мати» про вічну пам’ять, про людський біль… Присутні в залі вшанували полеглих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.
Урочистість закінчилася словами ведучого: «Пам’ятаємо! Для більшості українців, як і для багатьох інших народів, які були об’єднані тоді СРСР, війна була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за мирне майбутнє. Пам’ятаймо, той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. А нам є що захищати».
«Нам є що захищати» виконує тріо «Володимирські музики» у супроводі духового оркестру. Присутні знімають нагрудні маки і вкривають ними карту України.
Ніна Березіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі