У Нововолинську з 1 січня підніметься оплата за воду

У Нововолинську з 1 січня підніметься оплата за воду
У Нововолинську з 1 січня підніметься оплата за воду

У Нововолинську з 1 січня на 57.6 % підніметься оплата за воду через заборгованість по кредиту Світовому банку.
Рішення 28 грудня затвердив виконавчий комітет Нововолинської міської ради. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці підприємства.
Нові тарифи: 
тариф на централізоване водопостачання – 33,97 грн/м3 
тариф на централізоване водовідведення – 28,99 грн/м3
Причиною такого рішення стало те, що підприємство має борги майже 4 мільйони за електроенергію та повинен виплачувати кредит та % Світовому банку.
Все почалося у 2014 році, коли набули чинності Угоди про позику між Україною та Світовим банком за проєктом «Розвиток міської інфраструктури-2». Зокрема, проєкт передбачав реконструкцію і модернізацію систем водопостачання та насосних станцій. Кредит надавався майже на 20 років. За умовами договору, перші п’ять років водоканали нічого не сплачували. А вже потім і кредит, і відсотки мали закладати у тариф за водопостачання. 
Учасниками впровадження проєкту «Розвиток міської інфраструктури-2» стали водоканали з Києва, Харкова, Кропивницького, Житомира, Краматорська, Коломиї, Тернополя, Чугуєва, Черкас, Вінниці та Нововолинська.
Фактично Нововолинськводоканал отримав гроші від Світового банку через три роки - у 2017 році. Кредит на модернізацію комунального підприємства склав майже 6 мільйонів доларів США (наразі це - 219,6 млн грн).
За ці кошти у Нововолинській громаді було замінено головні магістральні сталеві трубопроводи на сучасні поліетиленові загальною протяжністю близько 30 км. Після проведеної реконструкції в крани споживачів потекла набагато якісніша вода та суттєво поменшало аварійних поривів на водопровідних лініях, що суттєво скоротило втрати та витрати комунального підприємтва.
Однак, не встиг водоканал повністю реалізувати проєкт, як вже у 2019 році йому виставили рахунки на оплату кредиту і відсотків.
Починаючи з 2019 року Нововолинськводоканал уже сплатив Світовому банку понад 1,3 млн доларів США тіла кредиту і відсотків, тобто майже 40 мільйонів гривень.
Днями комунальне підприємство розрахувалося за виставлені платежі за 2021 рік. Але до повного погашення кредиту, а тим паче відсотків, ще дуже далеко. 
Оплата здійснюється двома платежами — 15 червня і 15 грудня, по курсу НБУ на день оплати. У 2014 році ніхто не міг передбачити повномасштабного вторгнення Росії в Україну, динамічне здорожчання долара з 17 грн до нинішніх 37 грн та підвищення відсоткової ставки по кредиту з 0,85% (15,8 тисяч доларів або 578,3 тисяч гривень) до 5,75% (143,3 тисяч доларів або 5,2 мільйона гривень). Зараз підприємство повертає позику і відсотки з лишком. Надіятися на чиюсь допомогу або компенсацію комунальному підприємству нема як. Борги ростуть. 
За 2022 рік заборгованість Нововолинськводоканалу за тілом кредиту і відсотками склала понад 500 тисяч доларів США. У 2023 році до цієї суми додалося ще майже 735 тисяч  доларів США. Загалом це - 45,2 мільйона гривень боргу. Це – непідйомна для водоканалу сума.
«Вижити Нововолинськводоканал може лише завдяки повній і своєчасній оплаті споживачами послуг водопостачання та водовідведення, економічно обґрунтованого тарифу або компенсації різниці в тарифах. Адже саме в тарифі закладено кошти на погашення кредиту Світового банку», – йдеться в дописі.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: