«У нас семикласниці розкладають автомат за 14 секунд»

Розповідає засновник і тренер військово-патріотичного клубу «Третій полк» Руслан Бормовий.
Якщо раніше питання освоєння підлітками та молоддю військової справи підіймалося не дуже часто і не було особливо актуальним, то тепер ситуація у країні вимагає приділити цьому особливу увагу. Звісно, усі сподіваються, що не доведеться застосувати ці знання на практиці, та все ж таки вони зайвими не будуть.
Ідея створити у Володимирі-Волинському військово-патріотичний клуб виникла у Руслана Бормового тоді, коли над нашою країною нависла серйозна військова небезпека. Стало зрозуміло, що вміння захистити себе з кожним днем стає все актуальнішим і необхіднішим. У жовтні 2014 року в місті в підвальному приміщенні ЗОШ №5 було засновано військово-патріотичний клуб «Третій полк». Основним завданням, яке засновник Руслан Бормовий поставив перед собою та своїми учнями, є опанування теорії та практики військової справи. До клубу почали записуватися не лише юнаки, а й дівчата. Деякі з них уже після кількох занять демонстрували силу і спритність, незважаючи на зовнішню тендітність. Подекуди у них це виходило краще, ніж у кремезних юнаків. Руслан Володимирович каже, що серед його учениць є дівчата-семикласниці, які розбирають автомат за 14 секунд.
Руслан Бормовий виріс у сім’ї військових. Любов до Батьківщини і розуміння потреби військової справи у ньому закладені ще з юних років. У родині є і офіцери прикордонники, і військові хірурги, і учасники бойових дій в Афганістані, й розвідники. Ще в юності Руслан зацікавився страйкболом, що дало поштовх з 2010 року коли просте хобі перетворилося на реальну військову справу, якою він професійно займається. До того ж він постійно вдосконалює свої навички на спеціалізованих військових тренінгах та семінарах як в Україні так і за кордоном (зокрема у Польщі та Чехії), і ділиться здобутими знаннями та навиками з підростаючим поколінням та військовими. У 2014 році Руслан Володимирович пішов добровольцем у прикордонну службу. У травні він перебував на кордоні з Білоруссю, а у серпні – з Росією. Неодноразово тренувався на військових полігонах, згодом же почав сам тренувати наших бійців. Нещодавно він проводив семінар для прикордонників, які відбували в зону АТО, із стратегії і тактики ведення бою. Молодий чоловік упевнений, що нашим військовим не вистачає теоретичних та багатьох практичних знань, які можна було б застосувати на практиці під час бойових дій. Своїми знаннями, в ролі інструктора, він ділиться також з представниками добровольчих батальйонів, які відправляються на схід України.
У військово-патріотичному клубі «Третій полк» заняття відбуваються у групах однолітків. Вікова категорія – учні 7-11 класів, студенти. Як розповідає Руслан Володимирович, у таких групах чим більше дітей, тим краще для самих дітей. Триває заняття дві години. Час цей розділено на теоретичну і практичну частини. Під час теоретичної учні здобувають знання із тактики, основ розвідки, вивчають історію військових конфліктів, різноманітних спецоперацій. Юні патріоти дізнаються, як правильно тримати зброю, як прицілюватися і взагалі правильно з нею поводитися. Опановують ази стрільби з різних положень. До речі, зброя, якою користуються у клубі, є ідентичною до справжньої, різниця лише у вазі. Тут вивчають військові звання. Практикуються в інтерактивних іграх під час занять.
Заняття проходять в навчальному залі й у тирі. Вже в березні цього року у планах - відкрити старшу групу для дорослих чоловіків і жінок.
Отримати більш детальну інформацію про діяльність клубу ви можете за номером: 093-513-27-57.
Страйкбол (от англ. Strike – удар, ball – куля) або ейрсофт (англ. Airsoft) – некомерційна командна військово-спортивна гра з використанням «м’якої пневматики», яка називається у страйкболістів «привід». В основному у грі беруть участь дві або більше команд. Суть гри полягає у командному виконанні поставлених сценарієм завдань із дотриманням правил гри. Страйкбольна зброя дуже популярна у всьому світі.
Тетяна Корнійчук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі