«У нас до людей ставляться, як до собак, а мертві чотирилапі валяються на вулицях…»

Щозими, на жаль, уже традиційно на вулицях нашого міста з’являється безліч безпритульних собак, які збиваються у зграї, поводяться досить агресивно і лякають перехожих, особливо дітей. Тварини справді несуть велику небезпеку, і всім зрозуміло, що з цією проблемою необхідно боротися. Але у 21 столітті потрібно робити це цивілізованими методами, а не так, як відбувається у нас…
Дане болюче питання ми не раз піднімали на сторінках нашої газети, брали коментарі у посадовців з цього приводу, але представники влади щоразу лише розводять руками – мовляв, немає у Володимирі притулку, бо немає грошей, щоб його відкрити. Пропонують створити громадську організацію, яка б зайнялася розв’язанням проблеми: збирала благодійні внески на будівництво і подальше утримання притулку, а вони (органи місцевого самоврядування), може, чимось допоможуть – принаймні підтримають і не чинитимуть опору. Однак, попри велику кількість любителів тварин у місті, не надто багато бажаючих працювати у цьому напрямку. Отже, щоразу все завершується сезонними порціями балачок, а не конкретними справами. Тим часом проблема не зникає сама, а методи розв’язання її просто жахають.
Так днями у редакцію завітала наша читачка Ольга К. (прізвище просила не називати). Надзвичайно схвильована жінка розповіла наступне:
-2 січня, у п’ятницю, до нас приїхали друзі з Німеччини. Приблизно о четвертій дня ми вийшли на прогулянку містом, щоб показати гостям Успенський собор та інші визначні місця Володимира. Усі перебували у доброму гуморі, аж раптом у самісінькому центрі, на вулиці Д.Галицького неподалік магазину «Анастасія», ми побачили жахливу картину: в брудній холодній калюжі у передсмертних конвульсіях із піною біля рота бився безпритульний пес. Тварину явно отруїли, собака страшенно мучився на очах багатьох людей, у тому числі – дітей… Побачене викликало шок, особливо це вразило наших німецьких гостей, які ніколи в житті нічого подібного не бачили. Вони ридали, а надто їхня п’ятирічна донечка – у дівчинки стався нервовий зрив. Звичайно, на цьому наша екскурсія завершилася, практично не розпочавшись. Ми повернулися додому, довго заспокоювали дитину і самі півночі не могли заснути. Наступного дня наші гості поїхали у Львів, назавжди залишивши гнітючі спогади від тієї середньовічної дикості, свідками якої стали у святковому Володимирі.
Також пані Ольга розповіла, що наступного дня бачила трьох мертвих псів, які валялися на бульварі Шевченка, неподалік ЖЕКу. Сама жінка проживає на вул.Ковельській, де не раз помічала біля смітників тіла бездиханних котів. Вона впевнена, що хтось із посадовців дав наказ розкидати на вулицях міста отруйну їжу, щоб нищити бродячих собак, бо, мабуть, надходить багато скарг від жителів міста. «Ласують» тими «гостинцями» і коти.
-Що це таке робиться? У нас до людей ставляться, як до собак, а мертві тварини валяються на вулицях. І це європейський підхід до розв’язання проблем?! Це так ми хочемо в Європу?! – обурюється наша читачка.
Через низку вихідних ми не змогли з’ясувати, хто причетний до жахливої розправи над тваринами під час новорічних свят, але спробуємо це зробити пізніше. Звісно, якщо вдасться.
Міла Сергєєва,м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі