d» Клаус Хенінг-Бек та її виконавчий директор Олександр Приходько.
У рамках зустрічі відбулося загальне обговорення концепції роботи та реалізації проектів екотехнопарків у містах України (Нововолинську, Дрогобичі, Кременчуку, Житомирі), ділові переговори та виїзд робочої групи на місце майбутнього будівництва. Нагадаємо, що у жовтні минулого року голова ОДА Володимир Гунчик та Клаус Хенінг-Бек підписали меморандум про співпрацю щодо будівництва в місті гірників сміттєпереробного заводу, вартістю 40млн. євро, який перероблятиме 25тис. тонн побутових відходів на рік. Працюватиме він за найновішими європейськими технологіями, безпечними для здоров’я людей і навколишнього середовища.
Міський голова Віктор Сапожніков, який і є ініціатором реалізації даного проекту у Нововолинську, коротко розповів гостям про особливості міста, його промисловий потенціал та співпрацю з іноземними інвесторами (1600дол. іноземних інвестицій на одного мешканця в нинішньому році). Особливу увагу присутніх він акцентував на тому, що значною перевагою даного проекту є альтернативні види палива (бензин, солярка), бітум, охолоджувальна рідина для холодильних установок, тепло і т.д., які вироблятиме для міста новий піролізний завод.
Після цього Олександр Приходько детально ознайомив учасників зустрічі з особливостями функціонування екотехнопарків, технологією переробки сміття та назвав партнерів (фінансування усіх проектів здійснюватимуть араби). Він зазначив: важливим аспектом є те, що проект повністю застрахований та підтриманий німецьким урядом. Етап його практичної реалізації в Нововолинську заплановано на початок червня, будівництво триватиме 18 місяців.
-Після п’яти років функціонування заводу на його базі можна буде створити акціонерне товариство, а через 15 років екотехнопарк повністю передадуть у власність міста, - зазначив Олександр Приходько.
За словами президента компанії «Insil Deutschland UG» Клауса Хенінг-Бека, теоретичні положення проекту розроблялися упродовж трьох років, робилися розрахунки, а тепер розпочинається нова стадія – практичної його реалізації. Хеннінг-Бек висловив також сподівання, що такі проекти в Україні згодом набудуть масштабного впровадження, зокрема в Луцьку, Чернівцях та інших містах. За основу слугуватиме піролізний завод у Житомирі.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ
Коментарі