У міській раді відбувся «круглий стіл» з підприємцями та бухгалтерами Володимир-Волинської громади

Публікації

У міській раді відбувся «круглий стіл» з підприємцями та бухгалтерами Володимир-Волинської громади
У міській раді відбувся «круглий стіл» з підприємцями та бухгалтерами Володимир-Волинської громади

8 квітня в залі засідань виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради відбулася зустріч за “круглим столом” із підприємцями та бухгалтерами громади під головуванням заступника міського голови Любові Саць. Організатор заходу – Фонд підтримки підприємництва “Бізнес-Центр”.
Любов Володимирівна привітала учасників та ознайомила з порядком денним зустрічі. Вона наголосила, що під час спілкування з фахівцями буде вестися відеозапис, тож підприємці, які не змогли прибути з тих чи інших причин, зможуть переглянути відео на офіційному сайті міста та сайті “Бізнес-центру”.
У ході засідання представники бізнесу мали нагоду дізнатися багато цікавої та корисної інформації, обговорити актуальні проблемні питання підприємницького середовища.
Так, заступник начальника відділу адміністрування інформаційних систем ГУ ПФУ у Волинській області Наталія Назарук та заступник начальника управління, начальник відділу перерахунку пенсій №1 ГУ ПФУ у Волинській області Лариса Величко розповіли присутнім про новації у сфері обліку ЄСВ, зокрема об’єднання звітності 1ДФ та ЄСВ, та державне пенсійне забезпечення.
Слухачам роз’яснили вимоги до заповнення та складання нової форми звітності, а також терміни та періодичність їх подання. Так, у 2021 році подавати звітність про нарахування ЄСВ слід у складі звітності із ПДФО, тобто тепер замість двох різних звітів слід подавати один. Починаючи з 1 січня 2021 року до уже добре відомої квартальної форми № 1ДФ “впровадили” щомісячну форму звіту з ЄСВ. Таким чином дві різні звітні форми об’єднали в одну. Звітний період для нової звітності – податковий квартал (1 січня 2021 року – 21 березня 2021 року), дана форма звітності подається не пізніше 40 дня після закінчення кварталу, а саме не пізніше 11 травня 2021 року (1 квартал 2021 року).
Про зміни в податковому законодавстві у 2021 році розповіла начальник Володимир-Волинської ДПІ ГУ ДСП у Волинській області Надія Демчук, а про особливості призначення допомог з тимчасової непрацездатості, вагітності та пологах фізичним особам-підприємцям із 1 січня 2021 року – начальник Володимир-Волинського відділення Фонду соціального страхування Григорій Цаль-Цалко.
Щодо дотримання законодавства про працю говорила начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Тетяна Ільницька. Як допомогти підприємцям здійснювати діяльність у правовому полі, про дотримання законодавчої бази у трудових відносинах, легалізацію найманих працівників та оформлення трудових відносин – такі питання обговорювали під час засідання за “круглим столом”.  
Зростання мінімальної заробітної плати, а відтак і суми єдиного внеску, який має сплачувати роботодавець за найманого працівника, підвищує зацікавленість у користуванні компенсаційними механізмами, які пропонує держава для сумлінних роботодавців. Одним із таких механізмів є компенсація роботодавцю 50 % фактичних витрат на сплату єдиного соціального внеску за новостворене робоче місце. Із цього питання інформувала начальник відділу взаємодії з роботодавцями Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського центру зайнятості Галина Опейда.
Про зміну ставок місцевих податків у зв’язку зі створенням Володимир-Волиської громади та заплановані громадські слухання з цього приводу повідомила начальник управління економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Оксана Субицька.
Зустріч за “круглим столом” проходила у форматі “питання-відповідь”, представники бізнесу отримали кваліфіковані роз’яснення на конкретні запитання. Серед підприємців також було проведено анкетування, де вони могли висловити власну думку щодо покращення якості проведення цих та інших заходів.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: