У Луцьку створили Жіночий батальйон

Понад 30 дівчат проходять військовий вишкіл – вчаться рятувати поранених і давати відсіч ворожим силам із бойовою зброєю. І хоча більшість із них поки боїться крові та ніколи до того не тримала в руках автомат, жінки наполегливо готуються захищати свій регіон. Пишуть Факти.
Захищати рідну землю готуються волинські жінки. У Луцьку створили спеціальний батальйон, активістки проходять військову підготовку. Почали з азів – понад 30 дівчат вчаться надавати першу медичну допомогу, знайомляться зі зброєю, а згодом будуть тренуватись у польових умовах. «На війні без жінок не обійдеться, чоловіки на фронті, а є місця де перевантажують поранених з ранами, з опіками, з рваними ранами тому перша допомога лежить на жаль чи на щастя на жінках», - активістка жіночого батальйону Валентина Голюк.
Про Жіночий батальйон більшість дівчат дізналась із соцмерЕж. Тепер жодного заняття не пропускають. Як виявилося – накласти джгут на рану та вміло її обробити не так просто. «Та війна яка йде на сході в будь який момент може виявитися і на заході і в будь якій точці нашої країни тому треба бути на крок попереду і бути готовим треба було ще вчора-позавчора, бачимо що обороною в нас ніхто не займається тому ідея виникла щоб організувати саме дівчат тому що це активна частина нашого суспільства», - керівник Волинського жіночого батальйону Ігор Левчук. Найважче жінкам опанувати зброю – автомати Калашникова тендітним жіночим рукам з першого разу не піддаються.
Та дівчата наполегливі – вперто складають та розкладають АКа й пістолети Макарова. Більшість жінок, які проходять військовий вишкіл, у зону АТО не збираються. Навички здобувають, щоб боронити свій край. Та є серед них і сміливці, готові їхати на схід разом із чоловіками та друзями. «Я вмію трохи стріляти, але було б цікаво мати кращі навички не просто пару раз заради розваги а щоб вміти володіти нею на кращому рівні», - активістка Жіночого батальйону Настя Захарчук.
Жіночий батальйон створили активісти громАдського формування “Волинський щит”. Його вихованці нині служать у батальйонах територіальної оборони, прикордонних військах і в 51-й бригаді.
Джерело: Під прицілом.

Розділ новин: 

Коментарі