У Луцьку обговорили питання бюджетного забезпечення громад у 2023-2024 роках

У Луцьку обговорили питання бюджетного забезпечення громад у 2023-2024 роках
У Луцьку обговорили питання бюджетного забезпечення громад у 2023-2024 роках

Секретар Володимирської міської ради Іван Юхимюк та керуючий справами міськвиконкому Ірина Лошенюк узяли участь у зборах голів громад Волині, які були ініційовані Волинським регіональним відділенням Асоціації міст України задля обговорення ризиків, пов‘язаних із бюджетним забезпеченням громад у 2023-2024 роках та прийняттям законопроєктів №10037, №10038 і №10000.
Виконавча директорка Волинського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Маріанна Конончук ознайомила присутніх з проєктом Закону України «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», реєстр. № 10037 від 12.09.2023 року, який передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу («військове» ПДФО) за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року.
Законопроєкт позбавляє органи місцевого самоврядування можливості допомагати військовим підрозділам, не дає альтернативи забезпечення Об’єднаних сил ЗСУ і при цьому не передбачає зарахування «військового» ПДФО до Міністерства оборони України, Збройних сил України або перерахування цих коштів на фінансування програм з виробництва для військово-промислового комплексу України.
Виконавчий директор Асоціації міст України, Олександр Слобожан, що приєднався до заходу в онлайн форматі, зазначив, що повинні бути внесені положення та доповнення до даного законопроєкту, а це можливо через напрацювання спільної позиції як великих, так і маленьких громад, аби показати, що вилучення військового ПДФО з бюджетів громад є неприпустимим.
Присутні на зборах фахівці, голови та представники громад обговорили питання, які передбачають внесення змін до Бюджетного кодексу України, що матимуть суттєвий вплив на бюджетне забезпечення наших громад у 2023-2024 роках.
У підсумку обговорення його учасники, що представляли 25 громад Волині, напрацювали спільне рішення про звернення до народних депутатів України підтримати поправки до законопроєкту 10037 щодо збереження всього «військового» ПДФО в місцевих бюджетах, направлення 70% від нього на цілі безпеки та оборони й заморожування реверсу для недопущення подвійного вилучення з місцевих бюджетів.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: