У Локачах працював вакцинальний автобус

У Локачах працював вакцинальний автобус
У Локачах працював вакцинальний автобус

Вакцинальний автобус і команда фахівців побували у селищі Локачі Володимирського району. У цьому невеликому населеному пункті фахівці надали майже півтори сотні послуг.
Про це йдеться на сайті Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб. 
Профілактика захворювань, а також їх спалахів – основний акцент таких виїзних активностей. 
У Локачах значну увагу приділили національній кампанії з вакцинації дітей проти кору. Її мета – довакцинувати тих, хто з якихось причин пропустив щеплення, а також забезпечити вчасну вакцинацію для всіх дітей. 
«Отримати дозу вакцини КПК, котра дає захист від кору, епідпаротиту і краснухи, важливо до початку навчального року. Адже перебування дітей в організованих колективах підвищує ризик поширення кору, котрий дуже легко передається», зазначають фахівці.
Також волинянам нагадують, що спалахи хвороби відбуваються кожні чотири-п’ять років. На Волині  2018 – 2019 на кір перехворіло понад чотири тисячі людей. Згідно з епідпрогнозом та враховуючи періодичність, у 2023-2024 в області є ризик спалаху недуги. Вона небезпечна своїми ускладненнями, зокрема, пневмонією, отитом, енцефалітом.   
Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиний захист – це вакцинація! Щеплення дітей від кору гарантує держава, вони безоплатні.
Дуже важливо саме зараз охопити щепленнями якомога більше дітей. Таким чином буде мінімізований прошарок невакцинованих і зменшиться ризик поширення хвороби.
Мешканці Локач завдяки спілкуванню з фахівцями отримали чимало рекомендацій щодо свого здоров’я. Вимірювання артеріального тиску, перевірка рівня цукру крові та індексу маси тіла, швидкі тести на гепатити В, С та ВІЛ, обстеження стану родимок, пігментних плям і папілом – усе це дає змогу виявити хвороби на початковій стадії і вчасно зреагувати.
Окрім того, у Локачах можна було пройти скринінгове анкетування з питань ризиків захворювання на туберкульоз, отримати поради щодо здорового способу життя і правильного харчування.
Завдяки Волинській організації Товариства Червоного Хреста України відбулися  навчання з надання домедичної  допомоги і заняття для дітей з елементами творчості для покращення емоційного стану та зниження рівня стресу.
Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб висловлює вдячність працівникам Локачинського центру первинної медично-санітарної допомоги, котрі надавали послуги мешканцям селища.
Виїзний захід відбувся за участі фахівців Володимирського відділу Центру та за сприяння Володимирської районної державної  адміністрації, зокрема, заступниці голови Ірини Ліщук, і Локачинської селищної ради.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: