У Локачах планують модернізувати і розвивати єдине у Волинській області газове родовище

У Локачах планують модернізувати і розвивати єдине у Волинській області газове родовище
У Локачах планують модернізувати і розвивати єдине у Волинській області газове родовище

Другий десяток років локачинці обирають головою селищної ради Іуса Богдана Євгеновича. Відповідно до адміністративної реформи, селище Локачі і Локачинський район увійшли до складу Володимир-Волинського району серед 11 територіальних громад. Головою Локачинської ОТГ на останніх виборах обраний Богдан Євгенович, який люб’язно відповів на наші запитання.
  - Який трудовий шлях був до цієї виборної посади?
- У різні періоди трудової діяльності працював на посадах у Державній податковій службі України, директором Локачинського районного центру для сім’ї, дітей та молоді, заступником голови Локачинської районної державної адміністрації Волинської області, із 2006 року і по сьогодні  працюю на посаді локачинського селищного голови.
  - Ваше бачення особливостей території, населення, культури ОТГ?
- Перша писемна згадка про Локачі датована 1542 роком, однак поселення  дуже старовинне. Майже всі навколишні населені пункти мають дуже давні назви: Дорогиничі, Крухиничі, Замличі. Географічні назви на «-ичі» – один із найдавніших слов’янських топонімічних типів назв, який формувався в основному в VI-VII ст.
В «Історії міст і сіл Української РСР. Волинська область» пишеться, що перша писемна згадка про Локачі датована 1542 роком. Це грамота князів Четвертинських, у якій ідеться про продаж містечка Локачів князеві Сангушкові за 4 тисячі кіп (копа литовська - 75 польських або 60 литовських грошей). За останніми даними перша писемна згадка про селище Локачі датується 1508 роком.
Громада в основному має сільськогосподарський напрямок розвитку і спеціалізується переважно на вирощуванні зернових культур та цукрових буряків, у галузі тваринництва основна увага спрямовується на вирощування тварин на м’ясо та виробництво молока. Найбільшими сільськогосподарськими виробниками громади є приватне підприємство «Західна аграрна компанія», ТОВ «П’ятидні», ТОВ «Веселе-Агро», ТОВ «Агрокорміндустрія», ТОВ «АБМ-трейд» та інші.
У вересні 1999 року здано в експлуатацію перший пусковий комплекс першої черги Локачинського газового родовища. Це родовище є первістком газовидобувної промисловості на Волині. Запаси його становлять 7 мільярдів кубічних метрів. Далі введено в дію другий пусковий комплекс, у результаті чого видобуток газу становить 400 млн кубометрів на рік. Закуплено і змонтовано обладнання для очищення газу від сірководню та енергетичне обладнання з виробництва електроенергії.
 Освітні потреби населення задовольняють 16 загальноосвітніх шкіл (зокрема й опорний навчальний заклад «НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія»), 1 професійний ліцей, 2 позашкільні установи (Дитячо-юнацька спортивна школа та Будинок школяра) та 18 дошкільних навчальних закладів.
Медичне обслуговування населення здійснюється Локачинською центральною районною лікарнею, Локачинською АЗПСМ, районною поліклінікою, Привітненською лікарською амбулаторією і 23 фельдшерсько-акушерськими пунктами.
Для забезпечення культурно-освітніх потреб жителів громади у селищі функціонує Центральна бібліотека з мережею сільських філій, Будинок культури та Локачинська музична дитяча школа.
У громаді знаходиться єдиний та унікальний у межах області об’єкт культурної спадщини – пам’ятка архітектури XVI-XVII століття церква Різдва Пресвятої Богородиці у с. Новий Загорів (Новозагорівський монастир). Цей об’єкт відомий на всю Україну не лише як пам’ятка архітектури, у якій настінні розписи виконані талановитим українським художником Йовом Кондзелевичем, але й тим, що в 1943 році відбулася трагічна битва біля стін монастиря, в якій загинули воїни УПА, що боролися з німецькими окупантами.
  - Над якими важливими проблемами вам і громаді в цілому доведеться працювати?
- Однією з найголовніших проблем громади є високий рівень безробіття, який планується зменшити залученням інвестицій у громаду двома шляхами – залученням «зовнішнього» інвестора та сприянням розвитку і розширенню діючих суб’єктів господарювання Локачинської громади. 
Також важливою проблемою є ремонт та експлуатація доріг у межах громади, як державних, так і комунальних. З цією метою створено план ремонту доріг громади на 2021-2023 роки, який поступово реалізується. 
Гостро стоїть питання утримання комунальних підприємств, установ та організацій, зокрема питання утримання Локачинської лікарні. До слова, на 2021 рік для забезпечення сплати комунальних платежів та енергоносіїв необхідні кошти в сумі 2,4 млн грн, що є непідйомним для селищного бюджету. Також гостро стоїть питання надання послуг нашими комунальними установами жителям інших громад, оскільки їхнє керівництво та депутатський корпус не бажають брати участь у співфінансуванні на утримання цих установ, що в свою чергу ставить під загрозу їх існування.
-  Що у планах громади: головні аспекти розвитку території ОТГ?
- Головним аспектом розвитку території ОТГ є сприяння розвитку сільського господарства в громаді та пов’язана з цим інвентаризація основного ресурсу громади – земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
У громаді діє єдине на всю Волинську область Локачинське газове родовище, яке розробляє ГУ «Львівгазвидобування». Управлінням задекларовано  збільшення видобутку шляхом модернізації діючих свердловин та початок розробки нових, що також позитивно вплине на розвиток промисловості в громаді. Проте найголовнішим завданням на наступний рік-два стане співпраця Локачинської громади з проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування «ГОВЕРЛА», у рамках якої буде підвищена спроможність громади до надання послуг населенню.
  - Яка  взаємодія з депутатським корпусом?
- Депутатський корпус у Локачинській селищній раді представлений депутатами 7 політичних партій, зокрема «За майбутнє», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Слуга народу», «Аграрна партія України», «Свобода», «Радикальна партія Олега Ляшка». Одразу після оголошення результату виборів між представниками цих політичних сил та селищним головою був підписаний меморандум про співпрацю між представниками політичних партій, обраних до Локачинської селищної ради за підсумками чергових виборів до місцевих рад в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, що дало змогу ефективно розпочати роботу із забезпечення життєдіяльності громади. З метою координації зусиль у цьому напрямку створено депутатську групу «Позафракційне неполітичне об’єднання «За Україну», головною метою якого стало об’єднання зусиль депутатів задля соціально-економічного розвитку, забезпечення сталого розвитку та спроможності громади, покращення макроекономічних показників діяльності і досягнення діалогу між місцевою владою та громадянським суспільством.
  -  Як можна охарактеризувати соціальну сферу ОТГ?     
- Без перебільшення можна сказати, що стан справ у соціальній сфері Локачинської громади в результаті децентралізації покращився. У громаді створено відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я, службу у справах дітей та діє Центр надання соціальних послуг, а в ЦНАП Локачинської селищної ради введено посаду фахівця з призначення допомог, пільг та субсидій. Також такі послуги надаються спеціалістами 7 старостатів. Загалом соціальні послуги в громаді надає близько 40 фахівців. У жителів громади немає необхідності долати десятки кілометрів для того, щоб отримати соціальну послугу, усі необхідні документи можна подати в старостатах, а відповідальні працівники подбають, щоб допомога, пільга або субсидія була призначена вчасно та в повному обсязі.
 - Цьогоріч першим спільним заходом у районі був фестиваль «Український коровай-сузір`я». Кілька слів про участь громади скажіть.
- Делегація від Локачинської тергромади цьогоріч взяла участь у фестивалі. Своє мистецтво демонстрували: народний аматорський фольклорний колектив БК с.Старий Загорів, гончар – народний майстер України Микола Поляков, пасічник Сергій Андрійчук та майстрині-коровайниці Оксана Крутій і Світлана Полубінська. Етнографічний куточок Локачинщини з його побутовими бутафоріями підготував Будинок культури Локачинської селищної ради.
- Дякуємо, і на завершення побажання читачам і жителям району.
-Бажаю усім добробуту, злагоди, міцного здоров’я, наснаги і терпіння та нових успіхів у справі служіння рідному краю, а нашій громаді – сталого розвитку і процвітання.
Оксана Дворецька

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: