У католицьких різдвяних традиціях найперше проявляється любов

Цього року вперше 25 грудня – день, коли Різдво Христове відзначають християни римо-католицької конфесії, оголошений державним вихідним днем. Разом з братами і сестрами по вірі цього дня відпочиватимуть і православні християни, тим більше, що Українська православна церква Київського патріархату відстоює думку про спільне святкування Різдва за григоріанським календарем. Які ж відмінності у традиціях святкування Різдва мають римо-католики? Про це розповіла Таїсія Перун, прихожанка костелу святих Іоакима і Анни.
Таїсія Володимирівна народилася 1957 року в сім’ї українця і полячки у Донецьку. Саме туди доля закинула родину. Та мама Марія Михайлівна наполягла на тому, щоб переїхати до Володимира-Волинського, аби бути ближче до батьківщини. Таїсія Володимирівна зізнається, що святкує і католицьке, і православне Різдво, а тому люб’язно поділилася різдвяними традиціями католиків.
-Перед початком святкової вечері ми кладемо на кожну тарілку шматочок оплатку – обрядового хлібця, затим підходимо один до одного, вітаємо зі святом, обмінюємось поцілунками і ділимося оплатками. Готуємо і кутю, хоч ця страва вважається запозиченою зі східного обряду. Після вечері йдемо до костелу на службу, яка називається «Пастерка». Окрім того, обираємо день, коли всі максимально вільні – зазвичай це 2-й день Різдва – і влаштовуємо облаткову зустріч. Це зустріч всієї парафії. Ми готуємо невеликі подарунки нашим активістам, священику, а також діткам. А потім проводимо час у приємному спілкуванні за чашкою чаю. Співаємо колядки як польською, так і українською мовами. В наших обрядах найперше проявляється любов. Ми вітаємо наших братів і сестер по вірі з великим святом, яке наближається. Нехай Христос, що народився, дарує щастя, міцне здоров’я і сімейний добробут!

Розділ новин: 

Коментарі