У хлібному кіоску нашого міста жінка купила булочку за 106 гривень

Пенсіонерка Антоніна Василець близько двох тижнів тому зібралася поїхати в село П’ятидні, щоб навідати стареньку маму і обірвати аґрус. Підійшовши на зупинку біля військового містечка, вона помітила, що має у гаманці тільки дві купюри номіналом по 200 гривень. Антоніна Миколаївна вирішила, що у такому разі буде доречним купити мамі булочку в найближчому кіоску і водночас розміняти гроші на дрібніші. Було близько 11-ї години ранку, людей біля хлібного кіоска не було, тому жінка одразу простягнула 200-гривневу купюру. «Узяла булку за 6 грн. 45 коп. Решту отримала жмутом купюр. Гроші відразу поклала у гаманець. І я навіть подумати не могла, що врешті-решт потім не дорахуюся звідти 100 гривень», - каже Антоніна Василець. Тим більше увагу жінки відвернув рух автобусів, серед яких вона чекала свій на П’ятидні.
Після приїзду із села пенсіонерка купила цукор і хліб, на що, за її словами, витратила близько 40 гривень. Жінка вирішила закрити варення, тому пішла докупити кришок для консервування. По дорозі прицінилася до малини і смородини, яку продавали на стихійному ринку. Пані Антоніна вирішила, що варення з цих ягід теж смачне і корисне. Але придбати «літні вітаміни» не змогла – раптом вона помітила, що в гаманці катастрофічно не вистачає грошей. Намагаючись розібратися у ситуації, жінка всерйоз проаналізувала, куди зникли її гроші. Висновок напросився лише один: їй не додали 100 гривень решти у хлібному кіоску.
Картаючи себе за неуважність, Антоніна Миколаївна відразу поспішила на місце покупки. Із продавчинею вона знайома, тому ввічливо, але прямо сказала, що та зранку дала їй решту неправильно. У відповідь – здивування. Мовляв, такого бути не могло. Просто так жінка у віконечку повертати гроші, звісно, не захотіла. Натомість, аби уникнути конфлікту й образ, запропонувала Антоніні Василець повернути власних 50 гривень із зарплати або ж прийти у той день, коли здаватиме касу. Можливо, при підрахунках випливуть ті зайві сто гривень. Але зайвих грошей не буває. Тому невдовзі пані Антоніна отримала відповідь, що їх немає. «Я чудово розумію: в тому, що трапилося, – моя вина. Потрібно було відразу перевірити гроші, які отримала в руки. Для пенсіонера ці 100 гривень – суттєві кошти. Тепер усе, що залишається, – розповісти історію, як я купила булочку за 106 гривень 45 копійок. Нехай кожен зробить висновок, адже так хочеться, щоб продавці були чеснішими, а покупці – уважнішими», - каже Антоніна Миколаївна.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі