У громадську раду при Володимир-Волинській РДА прийняли чотирьох нових членів і провели «виховний момент»

У ГР увійшли представники громадських організацій «Всеукраїнська люстрація. Волинь», «Спілка промисловців і підприємців», «Благодійний фонд «Віра в майбутнє» та обласного громадсько-політичного тижневика «Місто вечірнє».
Останнім часом на роботу громадської ради при Володимир-Волинській райдержадміністрації було багато нарікань з боку громадських активістів, які вважали її безрезультатною і неодноразово вимагали дочасного проведення звітно-виборних зборів з метою повного оновлення складу дорадчого органу. До речі, такий варіант підтримала і голова РДА Наталія Василець. Ще однією вагомою підставою до такого кроку став вихід 8 квітня цього року нової постанови Кабміну №234 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008р. №976 і від 3 листопада 2010р. №996», якою запроваджено цілу низку нововведень.
Отже, на виконання цієї постанови було необхідно переглядати як склад, так і роботу дорадчого органу при РДА загалом. Аби поставити це питання на обговорення, громадській раді знадобилося цілих п’ять місяців. Але від саморозпуску члени ради відмовилися, натомість вирішили включити у порядок денний чергового засідання, яке відбулося 16 вересня, питання про поповнення дорадчого органу новими членами. Про це було оголошено завчасно, тож семеро претендентів подали пакети документів, виявивши готовність працювати по-новому – так, як цього вимагає час та оновлене законодавство. Але згодом троє претендентів відмовилися від свого рішення.
У складі громадської ради при РДА станом на 16 вересня було зареєстровано лише семеро осіб. Із них на засідання прийшло п’ятеро. Питання щодо збільшення членів ради було поставлено на голосування. На відміну від своїх колег, не в захваті від цієї ідеї був тільки Микола Селецький, який проголосував «проти».
Отже, після розгляду кандидатур претендентів, що подали документи на вступ до громадської ради, і проведення голосування склад ради був поповнений чотирма представниками громадських організацій. Від ГО «Всеукраїнська люстрація. Волинь» новим членом громадської ради став Володимир Грек, від ГО «Спілка промисловців і підприємців» – Анатолій Кублій, від ГО «Благодійний фонд «Віра в майбутнє» – Людмила Бездєткова та від обласного громадсько-політичного тижневика «Місто вечірнє» – Олексій Біянов.
Після цього голова ГР Олександр Дзядук поставив на голосування питання дотримання членами ради культури поведінки і толерантного ставлення до своїх колег. Зумовлено це було інцидентом, що стався під час обговорення кандидатур, коли двоє членів ради стали висувати претензії на адресу нашої газети, а один із них, не контролюючи емоцій, зірвався на крик. Мовляв, наше видання «обливає брудом» членів ГР, пише про них всякі нісенітниці. Отримавши відповідь, що ми, журналісти, спираючись на думку громадських активістів (які на знак протесту проти порушень законодавства, що мали місце під час роботи ради, вийшли з її складу), а також осіб, які відвідували попередні засідання, відповідно до своїх службових обов’язків інформували читачів про дійсний стан справ, наші опоненти заспокоїлися. Відтак весь склад ради підтримав пропозицію Олександра Дзядука.
Розгляд наступного питання порядку денного про план роботи ГР на IV квартал вирішили перенести на позачергове засідання. Домовилися, що кожен член ради, в тому числі й нові, до того часу підготує свої конкретні пропозиції, які стануть предметом обговорення у майбутньому.
Отже, маємо надію, що крига скресла і подальша співпраця оновленої громадської ради з виконавчою владою району принесе хороші результати.
Довідка: Постанова Кабміну від 8 квітня 2015р. №234 регламентувала кількісний склад громадських рад, який не має перевищувати 35 осіб (раніше їх могло бути до 200, але це не гарантувало високої ефективності роботи). Крім цього, зараз у громадські ради можуть входити тільки профільні громадські організації при міністерствах і центральних органах влади. Також постанова забороняє чиновникам, депутатам, працівникам міністерств та інших органів влади бути членами громадських рад від будь-яких громадських організацій.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі