У Галинівській сільраді недоліків більше, ніж здобутків

Проте села живуть і прагнуть кращого.
На виконання розпорядження голови РДА була проведена комплексна перевірка роботи виконкому Галинівської сільради із здійснення делегованих повноважень. Результати невтішні, адже мінусів виявлено більше, ніж плюсів.
Спочатку про недоліки. Так за підсумками І півріччя 2017р. загальний фонд сільського бюджету виконаний на 447тис. 366грн. (98,8% до звітного призначення).
Галинівська сільрада включає чотири населені пункти. Генеральні плани усіх сіл застарілі та потребують оновлення, однак у бюджеті сільради на поточний рік кошти на це не передбачені.
Давно потребують ремонту фасади двоповерхових будинків і впорядкування прибудинкових територій. У кожному селі є хати-пустки, але дієві заходи до їхніх власників чи спадкоємців щодо впорядкування садиб виконкомом не вживаються. Потребують також ремонту приміщення закладів торгівлі та благоустрій прилеглих до них територій. Облаштовані пандуси для інвалідів не відповідають нормам і не придатні для користування, у тому числі пандус до приміщення сільради. Затверджені рішенням сільради Правила благоустрою населених пунктів не відповідають чинному законодавству. Порушники правил благоустрою до відповідальності не притягуються: впродовж останніх півтора року не складено жодного протокола. За цей же період на території сільради не впроваджувалися енергозберігаючі заходи. Комунальне господарство сільради є збитковим, зокрема водопостачання. Але сільрада не вживає заходів із виправлення ситуації.
Є ряд проблем у закладах культури: погана матеріальна база, відсутність опалення у будинку культури та бібліотеці-філії с.Свійчів, поповнення бібліотечного фонду новою літературою. Звісно, сільрада самотужки цих проблем не розв’яже, потрібне додаткове фінансування.
Після призупинення діяльності Свійчівської школи на території сільради залишилося два навчальні заклади: ЗОШ та ДНЗ у с.Галинівка. Оптимізація – що зробиш.
Але на тлі зазначених обставин села живуть та прагнуть розвитку. І в цьому сенсі помітні позитивні надбання. У 2016-2017 роках відбулася реконструкція приміщення Свійчівської початкової школи у дитячий садок. Виконавчим комітетом здійснюється певна робота із благоустрою. Зокрема зроблено капітальний ремонт вул.Вандеволя у с.Свійчів (щебеневе покриття протяжністю 4км). На це використано 118 тисяч гривень. Прогрейдеровано дороги Свійчів-Галинівка та Свійчів-Міжлісся. Реконструйовано вуличне освітлення у с.Свійчів, на що використано 86 тисяч.
Сільрада в основному забезпечує готовність сил та засобів до дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. За рахунок коштів сільського бюджету утримується в черговому режимі місцева пожежна охорона. Команда працює відмінно: серед пожежних команд району конкурсною комісією визнана найкращою. У роботі налагоджено тісну взаємодію з володимир-волинськими рятувальниками.
Незважаючи на неналежні умови, працівники культури чималу увагу приділяють роботі з дітьми та молоддю. За рахунок спонсорських коштів придбано костюми для фольклорного колективу будинку культури на суму 16 тисяч гривень. Також сільрада ініціює проведення різноманітних заходів як для молоді, так і для людей інших вікових категорій, що проводяться на високому рівні.
Крім того, виконком контролює соціальне обслуговування одиноких непрацездатних громадян, соціальний захист неповнолітніх, профілактичну роботу з підлітками, схильними до правопорушень, запобігання соціальному сирітству.
Стан справ на території Галинівської сільради розглядала колегія РДА. Виконавчому комітету рекомендовано проаналізувати виявлені недоліки, розробити заходи щодо їх усунення та забезпечити виконання.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі