У древнього Володимира вісім міст-братів

Наше прекрасне місто над Лугою, унікальне за своєю історією і сучасним поступом, завжди приваблювало до себе добрих та мудрих людей з інших міст України і з-за кордону. Приїздили до Володимира вчені, архітектори, садоводи, письменники, художники. Всім цим людям було що запозичити у древньому княжому граді і було чого навчити волинян. Так поступово, рік за роком здружувалися між собою міста, браталися громадяни, аби разом відстоювати права на життя, на соціальний розвиток. Рух міст-побратимів особливого розвитку набув у роки Другої світової війни. У 1957 році у Франції на спеціальному засновницькому конгресі було проголошено Всесвітню федерацію споріднених міст, а в 1963 році ухвалено рішення про відзначення кожної останньої неділі квітня Дня міст-побратимів.
Сьогодні Володимир-Волинський має вісім таких братів. За Бугом, у сусідній Польщі, це Кентшин, Грубешів і Ленчиця. Кентшин названо на честь відомого польського історика Войцеха Кентшинського.Зустрічі громадян міст-побратимів базуються на спортивних змаганнях, конкурсах краси, екологічних акціях. За 5км від Володимира-Волинського на річці Гучва розташований Грубешів. Тут щороку відбуваються Надбужанські культурні зустрічі. Грубешівська делегація на День Європи приїжджає до нашого міста. В рамках проекту «Україна – Польща – Білорусь» вдалося реалізувати проект «Чиста вода Побужжя». Ленчиця розміщена там, де невеличка річка Бзура впадає у величну Віслу. Із громадянами Володимира-Волинського проводиться культурний обмін, взаємовідвідування.
З чудовим саксонським містом Цвікау ведуться напрацювання щодо енергоаудиту підприємства тепломереж німецькими спеціалістами. Щороку в День міста володимирчан розважає духовий оркестр із Цвікау.
Коростень - місто, де проходить щорічний міжнародний Фестиваль дерунів, на якому присутні й гості з Володимира.
Сарни – місто районного значення у мальовничому Поліссі. З містом налагоджений культурний обмін.
На річці Іква розташоване старовинне Дубно. З містом запроваджено культурний обмін.
Майже тисячу кілометрів віддаляють Володимир-Волинський від Голої Пристані. Стоїть вона на Дніпрі. Володимирчани, завітавши до Голої Пристані, можуть стати учасниками традиційного фестивалю народної творчості «Купальські зорі», а також Всеукраїнського фестивалю «Український кавун – солодке диво».
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі