У будинку пристарілих місця нема, але за вісім тисяч гривень влаштувати можна

Саме такий висновок можна зробити, виходячи із висловлювань і рішення комісії, яка розглядала звернення безхатченка Ярослава Грищенка.
У вівторок 30 травня відбулося засідання комісії управління соціального захисту населення Володимир-Волинської міської ради. На засіданні розглядалося звернення Ярослава Грищенка, про якого ми писали у публікації у газеті №18 (976) від 4 травня 2017 року. До комісії входили начальник управління Олександр Смикалюк, директор територіального центру Галина Борис, секретар міської ради Олег Свідерський і депутат міської ради Ігор Шевчук. Також на проханням Ярослава Грищенка були запрошені депутат Сергій Барщевський і представник ЗМІ.
Галина Борис розповіла, що Ярослав Павлович раніше уже звертався з проханням, щоб надати йому місце у стаціонарному відділенні. Але 28 лютого комісія вирішила надати дозвіл на влаштування у стаціонарне відділення для постійного проживання на платній основі, оскільки у чоловіка є двоє працездатних дітей, які повинні йому забезпечити догляд і допомогу. Але діти відмовляються взагалі спілкуватися з батьком, тому ніхто за нього не збирався платити.
Цього ж разу рішення комісії залишилося без змін. Як заявляли члени комісії, місця у будинку пристарілих зовсім немає. Та й велика черга з людей, які очікують, коли з’явиться місце у притулку. Однак чомусь у рішенні написали, що Ярославу Грищенку можуть надати місце на платній основі за 8 тисяч гривень на місяць, якщо за нього заплатять рідні.
Також під час комісії були неоднозначні та обурливі висловлювання на адресу безхатченка.
-Є співчуття до людини? Тоді розказуйте, що треба робити, – заявив член комісії Олег Свідерський після почутої біографії Ярослава Грищенка. – Він свій шлях вибрав із самого початку. Дітей покинув, гуляв, «фестивалив» собі, жив у своє задоволення, кайфував. А потім прийшов – і тепер влада давай, забезпечуй його. А чому хтось має за нього платити? Чому він не хоче піти в релігійну громаду жити? Бо в терцентрі ще 25% пенсії видурити можна, щоб залишалося йому на чекушку…
Однак Ярослав Грищенко уже тривалий час взагалі не вживає спиртного. Здоров’я не дозволяє після трьох пережитих інфарктів. А відносно релігійної громади, то у кожного свої релігійні погляди і не кожен погодився б сам піти до іншої конфесії. Тут право вибору має кожна людина.
Наостанок директор терцентру Галина Борис порадила Ярославу Павловичу звернутися до суду, щоб офіційно добитися від дітей або догляду і забезпечення, або відмови від батька. Тоді буде більше шансів отримати притулок у будинку пристарілих.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі