«Творчість народжується в душі, там, де немає рутини»

Публікації

Олена Панасюк, яка навчається в педагогічному коледжі, залюбки поєднує навчання з нелегкою роботою завідувачки сільським клубом.
Чарівна юнка з променистим поглядом, зі щирою посмішкою і енергією молодості, яка б’є ключем, Олена Панасюк, мешканка села Зимне, переповнена мріями на майбутнє, в яких на першому місті стоїть творчий пошук, що має увінчатися злетом. Головне, дівчина не боїться труднощів, а, навпаки, шукає себе саме там, де виникають складнощі.
Оленка з’явилася на світ у 2002 році в селі Зимному. Ростили її мама Лілія Олександрівна, яка нині працює помічницею вихователя в школі-інтернаті для дітей з вадами слуху, та дідусь, Олександр Леонтійович Киричук, в минулому працівник Устилузького лісництва, а нині пенсіонер. Закінчивши в 2016 році Зимнівську школу, дівчина вступила до Володимир-Волинського педагогічного коледжу , де осягає фах вчителя іноземної мови початкових класів. Іноземні мови Олена вважає пріоритетом у своєму подальшому житті. Окрім англійської та польської, які вивчає в закладі, мріє вивчати і ще деякі поширені в світі мови.
- Я не бачу себе в сфері освіти, - зізнається дівчина. - Освіта сьогодні дуже рутинна. Вчитель більше зайнятий писаниною, а не спілкуванням з дітьми. Але ж у кожного є ще власна сім’я, діти, і на них не вистачає часу. А як вчитель, який мало спілкується з власною сім’єю, може виховати інших дітей? Щось тут нещире, несправжнє. Мене приваблює перекладацька робота, мрію працювати за кордоном...
Мрії люблять затримуватися на шляху до людини і тоді ми шукаємо щось інше, аби заповнити тимчасову душевну пустоту. Оленці не потрібно було довго шукати. Змалку поруч з нею жили пісня і музика. За сімейними розповідями,прадідусь був скрипалем. Тож і Оленка, успадкувавши, очевидно, його гени, ще в ранньому дитинстві імітувала на будь-якому предметі гру на скрипці. Мама це помітила і віддала донечку в музичну школу в клас скрипки. А дідусь Олександр Леонтійович гарно співав і ставив онуці в приклад відомих співаків. Ось, мовляв, і ти можеш стати такою знаменитістю. Та й мама Лілія Олександрівна вже багато років незмінна учасниця відомого зимнівського гурту “Молодички”. Однак Оленка зізнається, що навчатися в музичній школі їй було не дуже цікаво. Та враз все змінилося, коли у Зимнівському будинку культури Олені запропонували стати учасницею “троїстих музик”. Слід сказати, що вокальні здібності дівчинки ще в молодших класах помітила вчителька музики Валентина Матвіюк.
Під керівництвом Валентини Матвіюк дівчинка брала участь у конкурсі “Кришталеві джерельця”. А потім Валентина Савеліїівна порекомендувала Оленці відвідувати будинок школяра, де її новою наставницею стала Наталія Кошляцька. У цієї відомої вчительки Оленка займалася три роки і знову повернулася в художню самодіяльність школи. Незабутнім став фестиваль в Польщі у місті Кєнтшин, на якому юна Оленка і виступала з сольним номером, і танцювала. Про це писали в польській пресі, показували по телебаченню. У 2018 році Олена Панасюк завоювала титул Міс Вишуканості на конкурсі “Княжна Володимира”.
Створення у Зимному Центру культури і дозвілля стало певним переломним моментом в житті юної Олени. Директорка новоствореного центру Людмила Оцалюк, познайомившись з талановитою дівчиною, запропонувала їй співпрацю. Саме в цей час готували цікавий захід - “Молодіжний бум”. Олена з великим ентузіазмом відвідувала всі репетиції. А тому, коли їй запропонували посаду завідуючої клубом у селі Шистів, дівчина не довго роздумувала. Мистецтво вже полонило її, захопило. Звичайно, виконувати свої обов’язки завідувачки вона могла лише у вільний від навчання час.
- Обійнявши посаду, я збагнула, що робота працівника культури далеко не така легка, як декому здається, - ділиться Оленка. - Тут свої складнощі: зробити сцену, домовитися з артистами, знайти фінанси.
21 серпня цього року в Олени був своєрідний дебют - День села Шистів. Наперекір її власним очікуванням, зібралося дуже багато гостей. Але підготовка до свята була копіткою і важкою. Дівчині у спадок дістався не сучасний будинок культури, а простий сільський клуб, розміщений у старій дерев’яній хаті. І тут Олена мала змогу пересвідчитися, скільки у неї друзів. Найпершими помічниками стали мама і дідусь. Лілія Олександрівна білила приміщення, а дідусь зайнявся огорожею. Всі свої сили задіяв і коханий Олени - Олександр Бронський. Щоб допомогти своїй Ладі, він не шкодував власного часу. На допомогу молодій завідувачці прийшло керівництво Зимнівської сільської ради, приїхали учасники художньої самодіяльності з інших сіл ОТГ. З того дня Олена знайшла друзів в особах бібліотекаря із Руснова Лілії Бартової, очільниці Центру культури і дозвілля Людмили Оцалюк, методиста Центру Дмитра Терьохіна, директора Селецького будинку культури Олександра Уліти та інших. З Дмитром Терьохіним творча співпраця триває у вокальному дуеті під поетичною назвою “Файна пара”. У процесі створення і квартет, який поки що ще не має назви, але до складу якого увійдуть Олена Панасюк, Дмитро Терьохін, Лілія Панасюк та Людмила Просіцька.
- Я почуваюся щасливою, що захопилася творчістю. Виступ на сцені вимагає певних зусиль і в той же час для творчої людини - це велика моральна віддушина. Душу губить рутина. А творчість народжується в душі, там, де немає рутини.
І все ж Олена твердо тримається своєї мрії стати перекладачем, оволодіти іноземними мовами, побачити і вивчити світ. А мистецтво і творчість? Без сумніву, одне другому не завадить. Тож хай щастить талановитій дівчині в майбутньому!
Антоніна Булавіна, с. Зимне, Володимир-Волинський район.

Розділ новин: 

Коментарі