Триває Великий піст

Великий піст готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового. Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається з сорокаденної Чотиридесятниці та Страсної седмиці – тижня перед самим Великоднем.
Безумовно, Великий піст є дуже вимогливим, проте особливо строгими є перший і останній тижні.
12 березня – дозволяється вживати пісну гарячу їжу без олії.
13 березня – дозволяється вживати суху їжу: чорний хліб, воду, сирі або печені овочі та фрукти.
14 березня – дозволяється вживати гарячу їжу з олією.
15 березня – дозволяється вживати гарячу їжу з олією, трішки виноградного вина.
16 березня – дозволяється вживати суху їжу: чорний хліб, воду, сирі або печені овочі та фрукти.
17 березня – дозволяється вживати пісну гарячу їжу без олії (овочі, крупи, гриби).
18 березня – дозволяється вживати суху їжу (вода, хліб, варені овочі, фрукти), компот.
15 березня – Третя неділя Великого посту. Хрестопоклонна
На хресті принесена жертва,
а де жертва, там відпущення гріхів,
там примирення з Господом, там свято і радість.
(Свт. Іоан Золотоустий)
Третя неділя Великого посту називається Хрестопоклонною. Таку назву вона отримала від того, що цього дня виноситься для поклоніння Животворящий Хрест та прославляється викупний подвиг розп’ятого Господа нашого Icуса Христа.
Цього дня свята Церква пропонує осмислити вчення Христа про хрестоносіння, яке має прийняти кожна людина, котра бажає слідувати за Спасителем.
Хрест Христовий, як знамення перемоги, готує парафіян до радісного прославлення Сина Божого. Саме тому хрест часто порівнюється з деревом життя, що було у Раю. І невипадково у день, коли пройшла половина посту, свята Церква укріплює хресною силою виснажених постом та подвигами вірян, закликаючи до покаяння та очищення тих, хто ще не приступив до посту.
Крім того, Хрест Господній просві12щає парафіян Божественним розумінням, допомагає зрозуміти сутність Божественної любові до світу та людини. У дні Великого посту більшість православних просять у Бога, щоб Він вклав у їхні серця частинку всеохопної любові, яка допоможе подумати про себе та про інших, позбавитися від гріхів та пороків, оновитись душею та тілом. Бо «по любові нашій пізнають, чиї ми діти та учні», - йдеться у Святому писанні.
Ублажаючи Божественну любов, явлену світу на хресті, православні прославляють і надію, яку Господь дарував через Свої страждання.
Спаситель помер на хресті у муках, був покладений до гробу. Печеру-гробницю з Тілом Христа запечатали. Здавалося, настав кінець всякої надії, але якраз у цей момент просяяла із гробу правда і надія всього світу.
Христос звершив Свій подвиг з хрестом і на хресті. Не омине ця чаша і кожну земну людину. Кожен повинен нести свій власний хрест, який може привести до перемоги, а коли – стати й поразкою.
Таким чином, прославляючи хрест, віряни славлять ту надію, яку Господь дарував їм Своєю перемогою, надію загального воскресіння.
Підготувала Аліна Джарига

Розділ новин: 

Коментарі