Триває Різдвяний піст у православних християн

Протягом 40 днів – з 28 листопада по 6 січня – віруючим забороняється вживати всі продукти тваринного походження: м’ясо, яйця, молоко.
25 грудня – дозволяється вживати тільки чорний хліб, овочі, фрукти, воду.
26 грудня – дозволяється вживати пісну гарячу їжу, олію.
27 грудня – дозволяється вживати тільки чорний хліб, овочі, фрукти, воду.
28 грудня – дозволяється вживати пісну гарячу їжу з олією, рибу.
29 грудня – дозволяється вживати пісну гарячу їжу, рибу, олію.
30 грудня – дозволяється вживати пісну гарячу рослинну їжу без олії.
31 грудня – дозволяється вживати пісну гарячу їжу з олією.
25 грудня – католицьке Різдво Христове
Католицьке Різдво – це особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. Воно відзначається 25 грудня в багатьох країнах світу на честь народження божественного сина, що викупив гріхи людей своєю смертю. Це найбільше свято в католицькому світі, припадає воно на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, народився Ісус Христос в Назареті. В Західній Україні католицьке Різдво часто називають «польське Різдво». Це ж свято відзначають і православні християни (східного обряду), тільки 7-го січня (на 13 днів пізніше).
Святкування римо-католицького Різдва починається зі сходом першої вечірньої зорі, яка сповістила всьому світу про народження Сина Божого. Справді, вечір 24 грудня не схожий на інші й має винятково піднесений характер. Уся родина намагається зібратися за столом на святу вечерю (вігілію). На стіл обов’язково кладуть трошки сіна та облатки (польською мовою – «оплатек») – це такий прісний хліб, яким під час вечері діляться присутні, просячи прощення всіх образ і бажаючи Божого благословення одне одному. Після закінчення обряду починають вечеряти. На столі традиційно стоїть дванадцять пісних страв. Перед трапезою усі піднімаються, перехрестившись, читають молитви «Отче наш» і Євангеліє Луки 2,1-4.
У святвечір у католиків відбувається три церковні богослужіння, що здійснюються опівночі (пастерка), на світанку і вдень.
Перше символізує єдність Отця і Сина й відбувається опівночі.
Друге проводиться під час появи на світ нового життя з утроби матері та відбувається на світанку.
Третє доносить символ народження Ісуса Христа в серця всіх віруючих і відбувається вдень.
Після служби люди, йдучи додому, несуть світло до хати: запалену свічку з Віфлеємським вогнем.
Цікаво, що Різдво відзначається протягом восьми днів (октави).
Католицькі віруючі з трепетом ставляться до свята та оздоблення своєї оселі. Головною прикрасою свята є смерека або ялинка, вбрана кришталевими кульками, кольоровою мішурою, свіжими квітами і соковитими фруктами. Все це символізує віру і шанування Христа.
Жодне інше свято не здатне настільки об’єднати людей, як Різдво Христове. Споконвіку цей казковий день прийнято зустрічати в колі сім’ї і близьких друзів. Усі християни світу святкують цей день як одне з головних свят у році. Різдвяні традиції передаються з покоління в покоління, несучи в собі весь сенс всеосяжної любові Христової.
Підготувала Аліна Джарига

Розділ новин: 

Коментарі