Триває Петрівський піст

25 червня – дозволено вживати їжу рослинного походження з олією.
26 червня – заборонено вживати рибу та олію.
27 червня – можна вживати рибу, пісні страви на олії.
28 червня – дозволяється риба.
29 червня – під забороною риба та олія, можна вживати суху їжу (хліб, варені овочі, фрукти).
30 червня – можна вживати рибу та олію.
1 липня – вживати тільки пісну їжу без олії.
Які святкування чекають на нас під час Петрівського посту
Дорогі брати і сестри! Як ми проходимо пости: тільки так, як велить свята церква, у молитві й милостині, тобто творимо поглиблені молитви і робимо добрі справи, проявляючи до ближніх своїх милосердя, добро, любов.
Від початку посту до його завершення свята церква дає нам можливість прославити всіх святих землі української – 2-а неділя після П’ятидесятниці. Це час в черговий раз згадати день свого ангела. Це свято нагадує нам про те, що кожен з нас носить ім’я святого, якого ми згадуємо упродовж усього року. Наші батьки, рідні та хресні, даючи нам ім’я святого, хочуть, щоб ми були схожі на нього.
У 3-ю неділю Господь Ісус Христос показує нам у змісті святого Євангелія, що ми повинні перше шукати, прагнути Царства нашого. Царство наше – це праведне життя у Христі, збудоване за Його Божественними заповітами, це повна перемога добра над злом у серці людському.
У 4-у неділю після П’ятидесятниці в Євангелії поставлено нам за приклад не мудреця, праведника чи пророка, а поганина – сотника, начальника римського війська, який нічого не чув про Христа, не читав пророчих книг, не жив надіями на прихід Месії, не знав, що саме в особі Христа справджуються всі пророцтва. Сотник мав те, що освітлює наше земне життя і що в той же час відкриває нам вхід у Царство Небесне. У нього була глибока безсумнівна віра – віра у всемогутність Господа та його безмежне милосердя. «Як ти увірував, нехай і буде тобі» (Матв. 8:13). Нам бракує віри у всемогутність і ласку Божу, бо хіба журба, нудьга, скарги, нарікання сполучені з глибокою вірою в милість і всемогутність Божу? Ні. «Якщо ми віруємо, то повинні завжди радуватися, безнастанно молитися і за все дякувати Богові» (1Сол. 5:16-18). У народі кажуть: коли тривога – то до Бога, а коли по тривозі – тоді й по Бозі. Дорогі брати і сестри, не зачинені перед нами двері Царства Божого, лиш ми повинні впасти до ніг Спасителя і подібно до апостолів благати: «Господи, додай нам віри! (Луки 17:5).
У 5-у неділю Слово Боже подає нам про зцілення двох біснуватих в Гадаринському краю і про те, що замість вдячності за звільнення від страху і жаху, в якому вони жили, і за зцілення та повернення своїм побратимам здоров’я (Матв. 8:(28-9:1) вони захотіли залишитися черствими темними людьми. На превеликий жаль, сьогодні є такі люди, які не ходять до церкви, не моляться і не стають віруючими християнами. А Господь Бог нас усіх закликає: «Прийдіть до мене, усі струджені й обтяжені, і Я заспокою вас» (Матв. 11:28). «Я візьму твої немочі, понесу твої недуги, твоїми слізьми, як самоцвітами, прикрашу престол Свій, як жертву запашну, прийму зітхання твої за гріхи – тільки довірся Мені, полюби Мене, запали в душі своїй вогонь любові до Мене й людей, братів Моїх і твоїх, і від цього вогню спопеліють усі пристрасті, очиститься душа твоя для побудування Царства Божого. Працюй на землі і не забувай про свою вічну батьківщину – небесну. Якщо блага землі здобуваються трудом великим, то і блага духовні й Царство Боже тим більше осягаються великими зусиллями. Господь тільки хоче, щоб з глибокою вірою, радістю і бадьоро працювали, покладаючись на нього, бо Отець Небесний знає, чого не треба» (Матв. 6:32). Напередодні закінчення Петрового посту ми прославимо найбільшого пророка Предтечу та Хрестителя Господнього Іоана. І для нас – в радості і в журбі – нехай буде, Господи, воля Твоя, адже кожного часу і дня ми з вірою в Сина Божого, вірою в Його всемогутність і ласку, вірою в те, що тільки в єднанні з Ним можна знайти зміст життя, радість і спокій, зробити храм нашої душі готовим для зустрічі Його, і тоді за нашою вірою нам буде приготоване життя вічне. Амінь.
о.Юрій Пікула, настоятель Свято-Володимирського храму УПЦ КП

Розділ новин: 

Коментарі