Тридцять вулиць міста перейменують

П’ятого травня міський голова Петро Саганюк провів оперативну нараду з керівниками підрозділів виконавчого комітету міської ради та установ міста. На ній говорилося про те, що на деяких вулицях міста, зокрема на Павлова і Незалежності, триває ремонт асфальтового покриття, а на Цинкаловського от-от має розпочатися. З понеділка у четвертих класах шкіл міста розпочинається державна підсумкова атестація. В НВК «ЗОШ І-ІІІст. №3-ліцей» встановлені нові вікна. У центрі зайнятості на обліку перебуває 457 безробітних, 60 з яких – демобілізовані військовослужбовці. Директор КП «Ритуальна служба» Ганна Кушнірук повідомила, що до зими місць на Федорівському кладовищі вже не буде, отож, давно назріле питання облаштування нового кладовища вкрай гостре. Після наради міський голова провів традиційну зустріч з представниками засобів масової інформації.
-Петре Даниловичу, наближається свято Перемоги, і на різних телеканалах наголошується на можливості виникнення провокацій. Чи будуть проведені заходи безпеки у місті?
-Коли переглядаєш телебачення та Інтернет-ресурси, складається враження, що хтось зумисне нагнітає обстановку. В місті ситуація під контролем, і думаю, що все буде спокійно. Хочеться, щоб 8 травня стало справжнім Днем примирення і вдалося звести і воїнів радянської армії, і воїнів УПА разом. Усі вони воювали за Батьківщину, за Україну. Треба жити за Божими заповідями і прощати один одному. У всіх нас спільна біда – це війна.
-На нараді Ви наголошували на допомозі сім’ям загиблих воїнів АТО. Яку допомогу вони отримають напередодні свят?
-Загиблі в АТО – це найсвіжіші втрати, рани, які дуже болять. За кожною сім’єю закріплений мій заступник. Днями я навідав сім’ї Ігоря Упорова, Дмитра Головіна і Михайла Ілляшука. Основна потреба їхня – житлова, яку необхідно вирішувати. Також думаю, до двадцятого числа обмуруємо частину будинку Упорових.
-Як має відбутися перейменування вулиць міста?
-Провели відповідну ревізію, в результаті якої було виявлено, що тридцять вулиць міста названі на честь російських, ще радянських видатних людей. Частину з них буде перейменовано на честь загиблих героїв АТО, але треба продумати так, щоб вулицю було названо з огляду на причетність її до того чи іншого героя. От, наприклад, вулицю Карбишева слід перейменувати на вулицю Ігоря Упорова – вона недалеко від місця, де він жив, і по ній його діти ходитимуть до школи. На вулиці Павлова жив Дмитро Колєсніков, отож, її теж можна перейменувати. Також треба розглянути ймовірність надати імена героїв навчальним закладам, де вони навчалися.
-Які роботи вже проведено поблизу річки Риловиці?
-Зрізання там дерев викликало невдоволення у декого з жителів міста, але потрібно розуміти, що зрізано ті дерева, які вражені омелою. Це необхідно робити, аби дерева не трухлявіли і не створювали тим самим небезпеку. Ніхто будувати там нічого не буде. Просто відбудеться заміна старих і хворих дерев на молоді.
-Чи вирішено врешті питання виділення земельної ділянки під нове кладовище?
-Так, але військові хочуть, щоб їх за виділену ділянку звільнили від сплати податку за землю. Ми згодні звільнити частково – за земельну ділянку, де розташована військова частина, а от землі, які простоюють, краще було б віддати у користування підприємцям, наприклад, які там щось зробили б і сплачували податки. Якщо ж ми просто звільнимо їх від сплати земельного податку на всій території, місто втрачатиме мільйон за рік, а район – десять мільйонів. Тож виходить дешевше викупити таку ділянку.
-Ходять чутки, що у місті буде гауптвахта. Це правда?
-Так, з обласного бюджету для її обладнання виділено 400 тисяч. Стоїть питання про розширення варти правопорядку. Імовірно, там затримуватимуть на термін до 72 годин.
Тетяна Корнійчук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі