Традиційні водохресні купання відбулися у Ворчині

Понад дві сотні мешканців Володимир-Волинського району та міста 19 січня взяли участь у водохресних купаннях у селі Ворчин. Вп’яте їх організував депутат Володимир-Волинської районної ради Павло Карпюк, котрий не просто максимально докладається до їх організації, а й створив нову традицію у районі.
Навіть погода у цьому році вирішила дотриматися традиції, і міцні морози настільки скували кригу, що хрест, вирубаний з неї і встановлений у місці, де відбувалися купання, сягав тридцятисантиметрової товщини. За старовинним звичаєм віруючі беруть у храмах освячену воду, яка, як вважається, залишається свіжою не менше року, і купаються у вирубаних в льоду ополонках. У народі кажуть: якщо тричі зануритися, можна змити всі гріхи.
Молебень та чин освячення води здійснив настоятель Зорянського храму, отець Віталій Іванів, а отець Ігор Бігун рясно окропив святою водою усіх вірян. Перед зануренням у воду отець Віталій привітав усіх з Хрещенням Господнім та подякував Павлу Карпюку за можливість вкотре у спільній молитві та купелі відзначати це велике християнське свято.
«Такими міцними, як ці морози, нехай буде і наш український дух. Нехай з доріг війни живими і неушкодженими повернуться наші захисники. І дай, Боже, щоб наступного року вони разом з нами змогли брати участь у купаннях», - з такими побажаннями до усіх гостей звернувся Павло Карпюк.
Першим, теж за традицією, у воду занурився отець Віталій, а за ним решта люду. Слід відзначити, що було не лише багато глядачів, а й багато охочих пірнути в ополонку – іноді утворювалася й ціла черга, хоча вода й була крижаною. Температуру можна було визначити за емоціями людей – поки одні тільки заходили у воду, інші кулею звідти вилітали. Ті, хто «пройшов» через купіль, на місці переодягалися і навіть не поспішали, ніби не відчуваючи холоду.
Вдруге у житті у святу купіль занурився восьмирічний Ярослав Кордонець. Хлопчина не побоявся ні морозної погоди, ні холодної води, а міцні руки тата, які підхопили його у воді, тільки додали хлопчині впевненості. До речі, тато Ярослава – Руслан Кордонець - військовослужбовець, учасник АТО. Ось так з раннього дитинства у сім`ї Кордонців гартується дух тіла та волі.
Після купань усі гості мали можливість почастуватися різноманітними смаколиками. Смачнючі шашлики та традиційну національну кашу приготували представники вірменської громади. А ворчинські господині пригощали гарячим бульйоном та пиріжками. Фінансову підтримку у приготуванні частувань надали брати Карпюки.
Для всіх українців Водохреща – особливе свято. Одні занурюються в ополонку заради очищення, інші – заради гострих відчуттів, але головним є те, що в цей день віра здатна об’єднати всіх людей.
Ярослава Вознюк

Розділ новин: 

Коментарі