У третю неділю літа відзначаємо професійне свято людей у білих халатах. Цього року день медичного працівника припадає на 19-е червня. Про специфіку своєї роботи, ТМО, як це було колись і є зараз розповіла районний педіатр ТМО Інна Барбосова.
Інна Іванівна прийшла працювати у Володимир-Волинську лікарню у листопаді 1980-го року. Пригадує, які незручності турбували тоді і пацієнтів, і медиків. «У центральному приміщенні тіснилися і швидка допомога, і низка стаціонарних відділень. А дитяча і доросла поліклініки, пологовий будинок були розташовані у різних куточках міста», - розповідає Інна Барбосова. Після того, як був збудований новий комплекс лікарні і поліклініки, умови перебування хворих, та й самих медпрацівників покращилися.
«На початку 80-их, коли я прийшла працювати, показники малюкової смертності були вкрай високими – 12-13 на тисячу новонароджених. Багато дітей потрапляли у лікарню вже будучи у вкрай занедбаному стані», - каже лікар. Тоді високою була і смертність дітей вдома. Як не гірко визнавати, але причиною цього явища була низька культура населення. «Тоді через відсутність реанімаційного відділення невідкладну допомогу дітям надавали безпосередньо в дитячому відділенні», - розповідає районний педіатр.
Із відкриттям нової лікарні сюди прийшло безліч позитивних змін. Наприклад, з’явилося реанімаційне відділення, і лікарі мали змогу надавати допомогу важкохворим у відповідних умовах. «Зазначу, що з часом у батьків змінився підхід до здоров’я власних дітей. Вони стали більш відповідальними. Ризик дитячої смертності зменшився, як і потрапляння до лікарні дітей у занедбаному стані», - зауважує Інна Барбосова. Знову ж таки у цій ситуації красномовнішими будуть не слова, а цифри, якими поділилася районний педіатр. За останні п’ять років рівень малюкової смертності з 12-13 на тисячу новонароджених, як це було у 80-их, знизився до рівня 7,6-3,8.
У 2007 році тоді ще Володимир-Волинська центральна районна лікарня долучилася до проекту «Лікарня доброзичлива до дитини», який дозволив втілити у реальність такі інновації як, наприклад, пологи у присутності батька дитини, членів сім’ї породіллі. «У нашому пологовому будинку створено всі умови для народження дитини у зручний для жінки спосіб. У залах є шведська стінка, м’ячі. Можна народжувати у воді», - розповідає Інна Іванівна. Підкреслює, що досі далеко не всі регіони задіяні у цьому проекті.
Не так давно і педіатричне відділення зазнало суттєвих змін: тут було проведено капітальний ремонт, замінено ліжечка, переобладнано ванну кімнату, оснащено маніпуляційні. Педіатричне відділення має таке обладнання як кисневий концентратор, пульсоксиметр, електровідсмоктувач, небулайзерні інгалятори. Також, за словами лікаря, покращилася діагностика захворювань у дітей. На сьогодні, крім рентгенівського апарата, який колись був чи не єдиним приладом у діагностиці, маємо апарат УЗД, ехокардіограф. У Володимир-Волинському ТМО функціонує комп’ютерний томограф, клінічна лабораторія з великим переліком можливих досліджень.
Зазначимо, що про педіатричне відділення турбується як міська влада, так і адміністрація ТМО, а також німецькі спонсори та громадяни міста.
-Насамкінець хочу привітати всіх медичних працівників із професійним святом і побажати їм здоров’я! Хочеться сподіватися, що в майбутньому медицина в Україні стане на вищий щабель і заробітна плата працівників медичної сфери буде достойною, - сказала Інна Барбосова.
Аліна Зай, м.Володимир-Волинський
Реклама
ТМО доброзичливе до дитини: як змінювалося педіатричне відділення
Розділ новин:
Коментарі