Територіальне медичне об’єднання обслуговує понад 23 тисячі сільських жителів

Про те, що таке мережа медичних закладів, яка надає первинну та вторинну медичну допомогу мешканцям Володимирщини, та з якими проблемами вона стикається, розповіла на колегії РДА минулого тижня головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Катерина Чубок.
Отже, медичну допомогу жителям району надає Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги (ЦПМСД), до складу якого входять 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ), 52 ФАПи та 8 медпунктів – філій ФАПів. Також для мешканців району працюють Устилузька міська лікарня і Володимир-Волинська центральна районна лікарня, які надають вторинну ланку медичної допомоги. Усі вони входять до складу Володимир-Волинського ТМО, яке загалом обслуговує 25 тисяч 523 жителі району, в тому числі 23312 із сільської місцевості та 2214 містян.
Щодо персоналу медзакладів та кількості місць у стаціонарі, Катерина Василівна повідомила наступне:
-У Володимир-Волинському ЦПМСД, потужністю 310 відвідувань за зміну, працює 40 лікарів. Це дільничні терапевти, лікарі загальної практики-сімейні лікарі, дільничні лікарі-педіатри. Укомплектованість штатних посад лікарів фізичними особами складає 98%. Майже усі фельдшерсько-акушерські пункти і медпункти-філії ФАПів забезпечені молодшими спеціалістами з медичною освітою. Вакантними залишаються посади у Турівському та Черчичівському ФАПах. Подано потребу у фельдшерах в медичні училища. Загалом для Володимир-Волинського ТМО передбачено 184 лікарські посади, а фактично працює 164 лікарі.
У медзакладах району налічується 60 ліжок денного стаціонару терапевтичного профілю: Володимир-Волинська АЗПСМ №1 – 35 ліжок, Володимир-Волинська АЗПСМ №2 – 10 ліжок, Березовичівська, Устилузька, Оваднівська АЗПСМ – по 5 ліжок. Активно використовується стаціонар на дому.
Катерина Чубок детально проаналізувала показники пролікованих хворих в Устилузькій та Володимир-Волинській лікарнях, роботу Володимир-Волинського ЦПМСД за 1 півріччя 2017р., поінформувала про загальний обсяг фінансування, видатки та проведені заходи з енергозбереження у медзакладах.
Присутніх на колегії цікавило питання, як виглядатиме сільська медицина після проведення медреформи. Катерина Чубок на це відповіла, що наразі місце ФАПів у медичній реформі незрозуміло. Також невідомо, чи вистачить наступного року субвенції з державного бюджету на потреби сільської медицини. А начальник управління фінансів РДА Олена Бондарук уточнила, що у 2018 році заклади, що надають первинну медичну допомогу, будуть фінансуватися з держбюджету напряму.
Оваднівський сільський голова Сергій Панасевич повідомив, що система опалення в оваднівській амбулаторії потребує промивки. На це знадобиться 39 тисяч гривень. Запитав, чи передбачені кошти. Також він впевнений, що одного кочегара для обслуговування опалення амбулаторії недостатньо. Відповідь була невтішною: грошей на це в ТМО немає, не вистачає навіть на зарплату медикам.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі