Тепер у Зимному інноваційне вуличне освітлення

Аліна Джарига, с.Зимне, Володимир-Волинський район
23 вересня в селі Зимне відбулися урочистості з нагоди втілення в життя проекту вуличного освітлення на основі сонячної енергії. Було запущено в роботу 28 енергоефективних ліхтарів на вулицях Приміській та Шевченка, на перехресті об’їзної між Володимиром-Волинським і трасою Володимир-Волинський-Павлівка. Святкову синьо-жовту стрічку випала нагода перерізати сільському голові В’ячеславу Католику, очільникам району, координатору проекту Оксані Гузь та представникам громади.
Цього року Зимненська сільська рада взяла участь у проекті Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», вступивши в кінець другої фази, і разом з Тростянецькою сільською радою Маневицького району виграла тендер «Інноваційні енергоефективні заходи, модернізація вуличного освітлення шляхом використання відновлюваних джерел енергії «Енергія сонця». Методологія проекту зміцнює місцеве самоврядування, сприяє покращенню умов надання послуг, створює сприятливе середовище для підвищення якості життя населення.
-Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, є ефективним засобом сприяння об’єднанню зусиль усіх зацікавлених сторін на місцевому рівні для досягнення кращих результатів у царині розвитку, – каже обласний координатор проекту Оксана Гузь.
Загальна проектно - кошторисна вартість 26-ти світильників становить 319 999 гривень. Однак завдяки тендеру громаді на цю суму вдалося закупити на дві лампи більше.
За словами сільського голови В’ячеслава Католика, левову частку затрат на вуличне освітлення профінансували міжнародні організації ООН та ЄС (близько 225 тисяч гривень), деяку частину оплатили район та область (більше 25 тисяч гривень), а решту коштів спонсорувала громада (36 тисяч гривень).
Зовнішній вигляд приладів інноваційного освітлення мало чим відрізняється від звичайних ліхтарів, тільки над лампочкою можна побачити квадратну площину, яка і є сонячною батареєю-акумулятором. Таке устаткування дозволяє зекономити на електроенергії 10 тисяч гривень щорічно.

Розділ новин: 

Коментарі