Тепер ми точно знаємо, яка погода чекає нас цього року

Народний синоптик із Каменя-Каширського Володимир Деркач склав прогноз погоди на рік.
Нагадаємо, що інженер з Каменя-Каширського Володимир Деркач вже декілька років поспіль веде спостереження за погодою, спираючись на методику Володимира Лиса. За основу синоптик бере 12 днів між 25 грудня та 7 січня. Кожен день відповідає місяцеві року.
Насамперед давайте не забувати, радить пан Володимир, що прогнози справджуються на відстані 100-150км. Відправною точкою спостереження прогнозиста є Камінь-Каширський. А тепер коротко опис погоди на 2018 рік.
Отже, зима загалом м’яка, але із сплесками морозів на короткі періоди 3-4 дні.
Щодо весни, то перша половина досить прохолодна, а десь із середини квітня почне тепліти добряче. Літо на початку трохи зіпсують дощі, але далі літні дні розгуляються до високих температур, особливо в липні. Осінь цього року теж очікується дуже гарна, в міру опади, в міру холодні та теплі дні, особливо жовтень порадує золотими днями. Листопад трохи полякає зимою, але навіть перший місяць зими не принесе великих холодів на довгий час і по традиції в кінці року потепліє. Загалом останній місяць зими буде досить комфортним. Періоди погоди часто змінюватимуться і триватимуть 305 днів. Тепер докладніше по місяцях.
Лютий. Початок останнього місяця зими буде малосніжним, лише трохи сильніші опади на початку першої декади (1-2 дні). Температура повітря цього відрізка буде комфортною, майже завжди сталий мінус вночі і трохи тепліше вдень, в окремі дні із знаком +. Друга декада буде холодніша, випади мінусової температури будуть стрімкі та потужні, але досить короткі, опади помірні. Третя десятиденка на початку ще збереже мінус, але чим ближче до кінця місяця, тим більше температура буде підніматись, окремі дні нагадуватимуть весняні, хоча зима ще проявить себе у самому кінці декади.
Березень. Перші дні березня будуть по-справжньому весняними, але середина декади виявиться прохолодною, лише наприкінці цього відрізка отримаємо кілька тепліших днів. Друга десятиденка трохи холодніша від першої, мінус вночі майже постійно, а вдень трохи тепліше, опади не сильні. Остання десятиденка березня не принесе бажаного тепла, а з середини декади і до кінця місяця добряче похолодає і прийдуть середні по силі опади (мало не повернеться зима).
Квітень. Очікується похолодання з дощами і вітрами в першій декаді. У другій десятиденці стане тепліше, але опади триватимуть. У третій декаді знову повернуться холоди, але для мінусової температури вже час мине. Нас будуть дратувати хмарні і вологі дні, які розводитимуть сирість у повітрі.
Травень. Перші дні місяця ще будуть досить прохолодні, але поступово теплішатиме, опадів очікується мало. Друга декада набагато тепліша, в окремі дні стоятиме просто літнє тепло. Третя десятиденка теж не розчарує щодо тепла, лише трохи зіпсують настрій невеликі короткочасні дощі.
Червень. Початок літа буде не літній і почнеться з невеликих опадів, які наростатимуть до середини декади, а далі подарунок: на 2 дні розпогодиться, після цього знову задощить ще з більшою силою впритул до кінця декади. Початок другої десятиденки передбачається без опадів, але справжнього літнього тепла ще не буде. У третій декаді теж не дуже потішимося традиційним літнім теплом. Погода очікується прохолодна.
Липень. Починаючи із самого початку місяця, тепло тільки наростатиме, окремі дні будуть спекотними, ймовірність опадів дуже мала, лише під кінець першої декади можливі сильні короткочасні дощі з поривами вітру. Друга декада теж дуже тепла, тільки в середині можливий невеликий короткочасний дощ. Остання десятиденка буде трохи з меншими температурами порівняно з першими, але похолодання прийде в кінці місяця з невеликим дощем і зниженням температури.
Серпень. Перші дні серпня захопить зниження температури, яке почалося ще в кінці липня. Йтимуть невеликі опади, далі поступово потепліє. Друга декада буде мінлива: 1-2 теплі та погожі дні, і знову 1-2 дні холодніші з невеликими опадами. Остання десятиденка не принесе великого тепла, хоча ще збережуться комфортні умови для відпочинку.
Вересень. Самий початок вересня буде мінливий, з невеликими опадами і частою зміною погоди, лише під кінець декади злегка потепліє. Другий відрізок почнеться з теплої, як для вересня, погоди, але наприкінці другої декади прийде похолодання з опадами. Не зігріє нас і третя декада, будуть значні опади.
Жовтень. Цей осінній місяць почнеться з прохолодної погоди і опадів, хоча не дуже сильних, але до кінця першої декади стоятимуть ясні погожі дні. Друга декада теж неоднозначна: погожі ясні дні будуть змінюватись на похмуріші, але все це за нормальної температури повітря як для жовтня. Третя десятиденка спочатку видасть кілька холодніших днів, а далі потепліє – настане бабине літо.
Листопад. Початок першої декади займе дещо запізніле бабине літо, яке прийде ще в кінці жовтня, а далі настане похолодання з опадами, поривами вітру. Спостерігатиметься різке зниження температури (інколи до мінуса). Друга декада теж буде прохолодна, лише на початку кілька погожих днів, а далі така сама некомфортна погода з нічним мінусом, а інколи опади у вигляді снігу (мало не справжня зима). Останній відрізок листопада на початку подарує кілька тепліших днів, а далі знову похолоднішає.
Грудень. Початок зими буде в міру холодний з несильними опадами. Невеликий сплеск холодів (2-3 дні) в кінці першої декади. Друга декада, навпаки, принесе підвищення температури, яке набиратиме сили майже до кінця цього відрізку. Можливі опади в середині місяця, а ось в кінці другої десятиденки і на початку третьої чекає досить потужне зниження температури, але воно виявиться короткочасним, на зміну йому знову прийде потепління, яке протримається до кінця року.
Ось такі передбачення щодо погоди на 2018 рік склав Володимир Деркач. Прогнозист і надалі працюватиме над складанням прогнозів і щиро дякує всім, хто довіряє його передбаченням.
Антоніна Булавіна, м. Камінь-Каширський – м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі