ТАКІ РІЗНІ ЛЮДИ У ФОРМІ

Моя знайома Таня з сестрою Ірою наприкінці місяця пішли у відділення «Ощадбанку», отримати грошовий переказ. Біля каси вишикувалась черга бабусь метрів з десять довжиною – платити за комунальні послуги. У ХХІ столітті українським пенсіонерам Інтернет-банкінг навіть не снився.
За кілька хвилин у відділення зайшла одна молода жіночка, за нею – мужчина у військово-польовій формі українських збройних сил.
-Мій чоловік воював, йому без черги, - голосно і безапеляційно оголосила жінка, після чого бабусі мовчки розступились.
Обидві мої знайомі теж промовчали, хоча їх рідний брат щойно відбув в АТО після короткої відпустки, а чоловік Тані, кадровий військовий, нещодавно звідти повернувся.
Вже на виході з банку, на вулиці, Іра каже:
-Цікаво, чи пам’ятає той вояк та його жінка перші дні війни на Донбасі, коли ті ж бабусі, які стоять у черзі, щодня кидали у волонтерські скриньки по п’ять, десять, двадцять гривень зі своєї мізерної пенсії, рятуючи нашу армію від голоду та холоду?..
Валерій, чоловік Тані, замолоду служив миротворцем у Кувейті, в Іраку та двічі - в Лівані. Тепер, зрілому, йому довелось власну батьківщину захищати. Попри це, він соромиться користуватись пільгами навіть під час проїзду у транспорті.
-Вчора ми з Валєрою стали свідками однієї історії. В маршрутку зашкандибала старенька, показала посвідчення пільговика, дитини війни, але водій пояснив, що вже має двох таких пасажирів на рейс, мовляв, перевозити більшу кількість йому забороняє власник. Тут із сидіння просто зірвався мужчина у формі атошника і заплатив за квиток для бабусі, - емоційно розповідає мені Таня.
-І що бабця? Що ти? Що Валєра? – не менш емоційно питаю.
-Сказала: «Спасибі тобі, синку». «Дякую тобі, Боже, що люди у військовій формі не усі однакові», - подумала я, а мій Валєра, напевно, після цього випадку вже ніколи і нікому навіть не зізнається, що має пільги. Та й що це за пільги такі, якщо за них доводиться щодня платити власним приниженням?- здивовано морщить чоло знайома. А з нею і я. І ще мільйони «здивованих» державою громадян.
Світлана ФЕДОНЮК

Розділ новин: 

Коментарі