СВЯТО МИКОЛАЯ ВІД ОДНОЙМЕННОГО БЛАГОДІЙНИКА

Куди щороку з подарунками їздять помічники святого Миколая із Володимира-Волинського? Хто презентував мультимедійні проектори, меблі та вікна у школи, і що на це кажуть тамтешні вчителі? Про це читайте у нашій передноворічній розмові з Миколою Юнаком.
-«Свято Миколая від Миколи Юнака» проходить уже 7 років поспіль і постійно розширює свої межі. Миколо Петровичу, то куди ж завітали помічники християнського святого цього разу?
-Я з колегами розношу солодощі дітям нашого міста, а також району. Цього року ми відвідали чимало дитсадків, шкіл, релігійних громад та багатодітних родин у Володимирі-Волинському. Також побували у Микитичах, Стенжаричах, Зорі, Овадному, Жовтневому, Красноставі, Галинівці, Свійчеві, Микуличах, Хмелівці, Хобултові. Завітали й у Березовичі, Селець, Льотниче, Когильне, Володимирівку…Всього й не пригадаєш.
-Що дарували, коли не секрет?
-Здебільшого солодощі. Проте у кілька сільських шкіл ще додатково завезли мультимедійні проектори та відповідні екрани. Це допоможе покращити освітній процес, змотивує вчителів. Діти ж уже нам пообіцяли підвищити свій рівень успішності.
В одну із шкіл також доправили комплект вікон, в іншу – меблі у комп’ютерний клас. Десь просто допомагали фінансово. До нас звернулися керівники освітніх закладів. Ми відреагували.
-Це направду європейський підхід – інвестувати в освіту. І якою ж була реакція земляків?
-Чесно кажучи, люди дивувалися. Мовляв, таке лише перед виборами трапляється, щоб про райони піклувалися. Натомість я звик до тривалої співпраці з людьми.
Мене одна вчителька у сільській школі за рукав осмикнула і каже: «Ми за Вас не голосували на виборах у Верховну Раду, а тепер шкодуємо. Бачимо, що підтримуєте нас не словами з трибуни, а конкретними добрими справами».
Це найбільша похвала, якої можна очікувати.
-Після свята св. Миколая на володимир-волинців насувається ще цілий шквал новорічних урочистостей. Що побажаєте землякам у Новому 2015 році?
-Насамперед зичу всім міцного здоров’я та здійснення добрих починань. Нехай у ваших родинах нарешті запанує довгоочікуваний затишок та благополуччя! Головне, аби в Україні був мир і наші солдати повернулися додому живими.
Усіх моїх краян закликаю: робіть гарні вчинки – і Бог поверне вам сторицею!
Розмову вів Андрій Степанюк

Розділ новин: 

Коментарі