Священики Ігор Бігун і Юрій Здебський поїхали капеланами у зону АТО

У неділю, 30 серпня, настоятель Устилузької церкви Святого Вознесіння о.Юрій Здебський та священик Володимир-Волинського собору Різдва Христового о.Ігор Бігун після ранкового богослужіння відправилися у зону АТО, де протягом місяця служитимуть капеланами на передовій – надаватимуть нашим бійцям на фронті духовну та моральну підтримку.
Це рішення священики прийняли добровільно, бо, як кажуть, не могли інакше, адже там, на сході, воюють наші хлопці, яким конче необхідна допомога не лише матеріальна, а й Словом Божим. До речі, брати до рук зброю капеланам не належить.
Як же сім’ї священиків поставилися до такого їхнього рішення?
-Я завжди зважаю на думку дружини, але у мене двоє синів, для яких я маю слугувати взірцем у всьому, прищеплювати любов до Батьківщини, патріотизм і високу духовність. А найкраще – це власний приклад, власна громадянська позиція. Я повинен бути у перших рядах. Рідні із розумінням поставилися до мого рішення, хоча розумію, що для них це було непросто, - ділиться о.Ігор Бігун.
-Ніколи раніше на такий довгий термін я не розлучався з дружиною і дітьми. Звичайно, вони хвилюються, переживають за мене. Але в хаті має бути порядок: чоловік сказав – дружина послухала. Тож ніяких проблем не виникло, сім’я мене підтримала, - каже о.Юрій Здебський.
Святі отці повідомили, що інститут капеланства повністю визнаний Українською православною церквою Київського патріархату. Але на рівні держави він не закріплений законодавчо. Тому на капеланів не розповсюджуються жодні пільги, які передбачені для учасників АТО.
Дану місію спільно організували Патріархія і Міністерство оборони після успішних переговорів, які відбулися влітку.
У неділю священики власним коштом поїхали у Київ на пункт збору у Михайлівський монастир, де на них уже були підготовлені відповідні документи, посвідчення, перепустки у зону військових дій. Взяли із собою лише необхідний мінімум для проведення служби Божої, формою їх забезпечила Патріархія. Після проходження короткого медичного інструктажу, зокрема, як надавати першу допомогу пораненим, добровольців з благословення Патріарха Філарета централізовано повезуть на схід. Куди саме вони потраплять, наразі не знають, хоча просили направити їх на місця дислокації воїнів 14-ї ОМБр.
Устилузький храм, де править майбутній капелан, на час його відсутності функціонуватиме безперебійно – про це обіцяв подбати благочинний Євген Шевчук.
Нехай береже вас Господь, капелани.
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський – м.Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі