Світлана Венгровська: «Любов до книги, яку передала мені бабуся, я передаю своїм дітям»

Уперше спробу пов’язати 23 квітня з книгами було зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії Вікентом Клавелом Андресом, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса. Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. Це найчудовіший винахід для обміну ідеями за межами людського простору та часу, а також найпотужніша сила викорінення бідності та мирного будівництва. В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарки.
З нагоди цього свята ми вирішили поспілкуватися із шанувальницею книг, яка пов’язала своє життя з літературою, Світланою Венгровською. Як розповідає жінка, вона ще з дитинства пам’ятає, як полюбила читати. Цю любов їй прищепила бабуся, яка у той час працювала в бібліотеці. Сьогодні ж пані Світлана працює в популярній серед володимирчан книгарні «Є».
За словами любительки книг, вона раніше сама була постійним відвідувачем книгарні. У пані Світлани є діти, для яких вона завжди купувала цікаві книжки. Зараз у неї вдома дуже багато томів саме із володимирської книгарні. Загалом жінка читає різні за жанром книги. На запитання, чи може назвати найунікальнішу книгу, яку читала, вона відповіла, що завжди старається знайти щось нове і несподіване у творах. Але найбільше сподобався роман Ліспектора Кларісе «Час зірки».
-Для мене ця книга написана у незвичному стилі у порівнянні з іншими, – каже Світлана.
-Пані Світлано, а які книги подобаються Вам найбільше?
-Найбільше люблю читати романи. Дуже сподобалися твори, написані від імені різних тварин. Хоча фантастика і фентезі не подобаються. Краще подивлюся фільм у цьому жанрі, ніж прочитаю книгу.
-Відомо, що Ви у книгарні організовуєте різноманітні зустрічі, презентації як для дорослих, так і для дітей. Що спонукає Вас це робити?
-Я пам’ятаю, що колись у нас в місті часто проводилися різноманітні заходи і зустрічі з авторами. Та з часом все припинилося. Я слідкувала за всіма подіями, що відбувалися в мережі наших книгарень. Мені це подобалося. І я хотіла повернути хоча б частинку заходів, які організовувалися раніше. Це вдалося. Зараз ми проводимо і дитячі заходи. Зокрема перед Великоднем відбувся майстер-клас з писанкарства для дітей. А також у суботу 21 квітня ми організовуємо для дітей 7-10 років розважально-пізнавальну космічну мандрівку «Вперед! До далеких планет», яка розпочнеться о 12 годині. Крім цього, для дорослих і молоді були організовані зустрічі та презентації книг з різними авторами. Зокрема зараз триває домовленість із Сергієм Гридіним, який переважно пише твори для підлітків. Але на мою думку як мами, його книги варто прочитати і дорослим.
-Пані Світлано, чи можете приблизно сказати, скільки жителів Володимира читають? І скільки у вас постійних відвідувачів?
-Звісно, хотілося б, щоб любили читати більше володимирчан. Але, на жаль, їх дуже малий відсоток. Я запитувала багатьох своїх знайомих, але мало хто з них читає книги. Є також у нас і постійні відвідувачі. Це люди абсолютно різних вікових категорій, починаючи від дітей і до людей похилого віку. Ми шануємо всіх наших клієнтів і дозволяємо читати книги у нас в книгарні. Також можемо відкласти якийсь примірник на декілька днів, якщо нас просять відвідувачі.
-Яку книгу Ви порадили б прочитати жителям нашого міста?
-Я напевно порадила б читачам останню книгу, яку сама прочитала нещодавно, і вона справила неабияке враження. Це книга Ґейла Ханімена «З Елеанор Оліфант усе гаразд». Вона і підіймає настрій, і трішки засмучує. Але загалом залишає позитивні емоції.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі