Сума допомоги військовослужбовцям перевищила три мільйони чотириста тисяч гривень

З перших днів війни Росії проти України усі свідомі патріоти консолідувалися навколо всебічної допомоги українським Збройним силам. Одними з найактивніших стали свободівці – як у загальнодержавному масштабі, так і на Волині.
Задля ефективної організації збору допомоги військовим на сході та координації зусиль 17 липня 2014р. розпочав роботу Волинський комітет гуманітарного забезпечення війська, створений з ініціативи обласної організації ВО «Свобода» спільно з ГО «Волинський світанок». Очолити комітет побратими доручили голові Володимир-Волинської організації ВО «Свобода» Сергію Кобі.
Активність волинян, готових допомагати своїй армії, радує. Так лише територіальні громади Луцького району, за сприяння місцевої адміністрації та районної ради, зібрали більше 15 тонн допомоги. Значний внесок зробили мешканці Війницької сільради Локачинського району, громади Володимир¬Волинського, Любомльського, Ковельського, Ківерцівського районів. За час роботи комітету зібрано та передано на потреби війська понад 100т продуктів, засобів гігієни, предметів першої необхідності, особистих речей тощо.
Громада Іваничівського району придбала для бійців 51-ї ОМБр установку для очищення питної води та зібрала більше 3-х тонн харчів для бійців батальйону територіальної оборони. З них близько тонни – картопля, а також консервація, крупи, макаронні вироби, варення. Успішна організація збору харчів стала можливою завдяки особистій участі керівників Іваничівського району в особі голови РДА Андрія Бадзюня та голови райради Віктора Вілентка.
Віктор Вілентко, до речі, передав свої повноваження заступнику і пішов на фронт добровольцем, сьогодні він – командир мінометного розрахунку. Хочеться згадати й деяких інших побратимів, які перебувають нині на сході. Це Олександр Вронський – голова Ківерцівської міської організації ВО «Свобода», нині – капелан батальйону «Січ». Олександр Скиба – член Луцького міського комітету ВО «Свобода», нині заступник командира 1-ої автомобільної роти батальйону матеріального забезпечення. Сергій Ващук – голова нашої молодіжної організації, є кулеметником у добровольчому батальйоні «Азов»…
До збору продуктів для українських героїв активно долучилися громади Старовижівського і Турійського (с.Мокрець та інші села) районів. Сьогодні гуманітарний комітет разом з громадою Старовижівського району на чолі з головою РДА Анатолієм Лавринюком доставили підрозділу Галицько-Волинської радіотехнічної бригади, яка базується поруч із Володимиром-Волинським, близько 3-х тонн продуктів харчування та засобів гігієни. Чотирнадцять бійців цього підрозділу найближчими днями будуть відправлені на схід. Автомобілі для доставки вантажів у зону АТО надавали підприємці-патріоти з Ковельського району, Микола Демчук із с.Поворськ та Руслан Лисковець із с.Пісочне, підприємець із Любомля Віталій Данилюк, заступник голови Володимир-Волинської райради свободівець Павло Карпюк. Підприємець Олександр Затіряха заправив вантажівку 200-ма літрами палива. А бізнесмен Василь Токарський надав допомогу для придбання бійцям 20 комплектів зимового одягу. Це лише короткий перелік того, що було зроблено громадами сіл, міст і районів нашого краю за ці декілька місяців. Вагомою є допомога держлісгоспів, володимир-волинського хлібозаводу, священиків володимир-волинського собору Різдва Христового, мешканців Володимира, багатьох підприємців з Луцька та області, інших небайдужих волинян.
За час своєї роботи Волинський комітет гуманітарного забезпечення війська, за попередніми підрахунками, вже надав допомогу армії на суму 3млн. 418тис. 340грн.  Військові отримали таку допомогу:
PВійськове спорядження: бронежилети, берці, військова форма, ліхтарі, коліматорні приціли, прилади нічного бачення – на 633160грн.
PПредмети побуту: спальники, каримати, рушники, засоби особистої гігієни, футболки, шкарпетки та інше – на 187070грн.
PХарчове забезпечення: консерви, крупи, макаронні вироби, згущене молоко, овочі, питна вода, солодощі, чай, кава – на 1млн. 926тис.грн.
PЗасоби медичного забезпечення: кровоспинні препарати, знеболюючі, крапельниці, антибіотики, перев’язочні матеріали та ін. – на 46000грн.
PІнше матеріальне забезпечення: генератори, заправка вогнегасників, запчастини до військової техніки, станції очистки питної води, медичні намети, бензопили, дощові камуфльовані плащі – на 138140грн.
PПередано готівкою 57200грн.
Окрім того, Луцькому гарнізонному військовому госпіталю було передано 5 візків для поранених, значну партію рушників, шкарпеток, нижньої білизни, капців, футболок, спортивних штанів, бутильованої води, інших предметів першої необхідності.
Усі витрати з доставки вантажів у зону АТО здійснювалися за кошти комітету. Загалом уже вдалося зробити понад 10 поїздок на Донбас: у Маріуполь, Щастя, Старобешеве, Оленівку, Урзуф, Антонівку, Курахове, Дачне. Матеріальну допомогу отримали бійці 51-ої та 24-ої бригад, Нацгвардії, батальйони спецпризначення «Азов», «Айдар», «Донбас», «Січ». Зусиллями комітетчиків придбано автомобілі для добровольчого батальйону «Азов» та батальйону спецпризначення «Січ».
Триває підготовка до відправки чергової партії вантажу, що складатиметься у  тому числі із зимового одягу. Першу партію такої амуніції вже зібрали свободівці з Ковеля та Ковельського району. Допомога адресована 1-ій радіотехнічній бригаді та передана представнику Луківської роти цієї бригади Сергію Земляку.
Волинський комітет гуманітарного забезпечення війська закликає громаду долучатися до спільної справи захисту країни та допомоги її оборонцям!
Підготувала Міла Сергєєва за матеріалами звіту голови Волинського комітету гуманітарного забезпечення Сергія Коби
На знак вдячності за смачні короваї та гуманітарний вантаж бійці батальйону «Січ» передали бойовий прапор
У понеділок третього листопада побратим-свободівець, житель Володимира-Волинського, боєць батальйону «Січ» Василь Крищук передав організаторам фестивалю «Українське коровай-сузір’я» в особі голови оргкомітету, директора районного будинку культури Людмили Оцалюк бойовий прапор та слова вдячності за смачні волинські короваї. На стязі залишили свої побажання наші добровольці з усієї України.
Нагадаємо, десять смачних волинських короваїв, випечених до фестивалю, доставив у зону бойових дій мікроавтобус «Бандерівець», придбаний Волинським комітетом гуманітарного забезпечення війська. Неповторними витворами кондитерського мистецтва, спеченими нашими господинями з борошна нового врожаю, вирощеного на ланах Волинського краю, насолоджувалися сотні дітей з міста Слов’янська та бійці-січовики.
А волинський «Бандерівець» вже виконує бойові завдання і вірно служить нашим хлопцям у зоні АТО.
Під час передачі прапора голова Володимир-Волинської організації ВО «Свобода» Сергій Коба висловив щиру подяку всім, хто допоміг придбати авто та відправити його разом з короваями, малюнками й гуманітарним вантажем на схід, і побажав нашим хлопцям якнайшвидше повертатися додому.
 Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі