Суд над бійцями 51-ої бригади знову перенесли

У Володимир-Волинському міському суді продовжили розгляд резонансної справи проти бійців 51-ої бригади, яких звинувачують у дезертирстві.
Знову під судом з усієї Волині зібралося більше сотні небайдужих активістів, аби підтримати хлопців. Прибули представники «Автомайдану України», «Самооборони Майдану», «Правого сектора», ВО «Свобода» та навіть екс-мер Луцька Богдан Шиба. Звісно, що підтримували хлопців і їхні родичі та мешканці Володимира-Волинського. Люди тримали плакати із написами: «Не судіть героїв – судіть генералів», «Україну не любив, в АТО іти злякався, лише судить героїв той прокурор узявся». Хлопцям кричали: «Герої», а владі – «Ганьба».
Свободівець Андрій Бадзюнь, екс-голова Іваничівської РДА, каже, що вважає бійців, яких судять, героями: «Сьогодні ми стоїмо тут під мирним небом, а вони там віддавали своє життя за нас. На мою думку, вирок має бути виправдальним, бо вони – герої. Я радий, що сьогодні під стіни суду прийшло більше людей, ніж минулого разу, і тому перемога буде за нами».
Юрій Букія, що прибув із Луцька, служив у 51-ій бригаді, каже, що судити мають не простих хлопців, які ні в чому не винні, а тих, хто віддавав накази: «Не так важливо, хто в якому підрозділі 51-ої бригади служив – ми всі свої. Навіть якби судили когось із добровольчих батальйонів, ми теж були б тут. Є велика надія на те, що хлопців виправдають і визнають невинними, адже зібралася хороша команда адвокатів. У них не було багато варіантів, як вчинити: я не розумію, як можна воювати, коли лишаєшся без набоїв. Чекати смерті не дуже приємно».
Після закінчення судового засідання відповідати на гострі питання активістів довелося військовому прокурору Олександру Курсову. Як тільки він вийшов з приміщення суду, його обступили люди, які почали вимагати відмовитися від справи, розповідали про те, як запорізькі прокурори тиснули на хлопців, погрожували їм та вимагали підписати зізнання у дезертирстві. Прокурор відповів, що у цій справі він лише з травня, тому не може відповідати за те, що відбувалось у Запоріжжі. Від людей лунало, що замовниками справи проти бійців 51-ої бригади є головний військовий прокурор Анатолій Матіос та генерал Пушняков. З останнього бійці 51-ої бригади за некомпетентні накази позривали погони та розбили йому мобільний телефон. Генерал пообіцяв знищити 51-шу бригаду. Після цих слів бригаду було частинами розкидано по всій території Донбасу.
Мама одного із хлопців розповіла про те, як їхні діти виживали під постійними обстрілами: «Хлопці били зміїв і їли, збирали росу з капотів і пили. А обстріли з «Градів» з боку Росії були постійними. Десять днів вони сиділи в окопі й молилися. У відповідь стріляти не мали права. Коли всю техніку там розбили, мені подзвонив син, щоб попрощатися, сказав: «Може, більше ніколи і не подзвоню». Усім мамам сини дзвонили і прощалися та просили пробачення за все». Згодом їй в очі, відповідаючи на питання, за що судять їхніх дітей, військовий прокурор у Запоріжжі сказав: «А чому вони залишились живими, в той час, коли в мене сорок хлопців лежать у морзі? Чому вони не з ними там? Були б тоді героями!» Згодом під час прийому головний військовий прокурор Матіос назвав матерів хлопців істотами з низьким рівнем IQ, за що його київські активісти облили водою.
Завдяки активній громадській підтримці запорізького військового прокурора усунули від справи і він перебуває під слідством, а всіх слідчих, які морально катували бійців, відправили в АТО. У Володимирі-Волинському активісти вимагали від військового прокурора Курсова забрати справу і не висувати звинувачень проти хлопців.
Суд через процесуальні моменти з адвокатами та неявку одного з хлопців знову вирішили перенести. Наступне судове засідання відбудеться 10 липня об 11 годині.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі