Сучасний юрист – це чесність, об’єктивність і безкорисливість

День юриста щороку святкується в Україні 8 жовтня. Це професійне свято усіх тих, хто присвятив своє життя служінню Закону: юрисконсультів, адвокатів, нотаріусів, суддів, прокурорів, представників правової науки та законотворчості.
Професія юриста є багатогранною, та має одну головну мету: забезпечення гідних умов життя кожної людини через захист її прав і свобод, розвиток правової держави, утвердження верховенства права у країні. Ця важлива місія щоденно здійснюється кожним із нас.
Охорона прав і законних інтересів громадян, безкомпромісна боротьба з правопорушеннями, висококваліфіковане розв’язання різноманітних юридичних проблем є змістом повсякденної діяльності юристів і разом з тим їхнім професійним обов’язком. Саме юристи, які мають ґрунтовні знання, відповідну професійну підготовку, високу правосвідомість, чітке розуміння своєї відповідальності за долю людей, наділені владними повноваженнями і здатні ефективно впливати на зміцнення законності та правопорядку у державі.
Необхідність виконання юристами своїх професійних повноважень, громадянського обов’язку ставить перед нами особливо високі вимоги до особистих якостей. У першу чергу юрист глибоко усвідомлює, що свою місію він виконує, будучи наділений високою довірою суспільства і держави, а тому порядність, чесність, безкорисливість, об’єктивність, вдумливий підхід до кожної деталі справи, постійне прагнення до самовдосконалення є його невід’ємними рисами.
Характерною ознакою відданості юриста своїй справі, професійної зрілості є «загострене почуття справедливості». Для юриста це, насамперед, означає небайдужість до біди, нещастя інших людей. На відміну від інших громадян, юрист, саме завдяки своєму професійному хисту, спроможний не обмежуватися роллю спостерігача, а активно й ефективно домагатися відновлення порушених прав, встановлення справедливості. Зробити це – його професійний і громадянський обов’язок.
Надання правової допомоги населенню, захист законних прав усіх громадян є одним з пріоритетних завдань Володимир-Волинського міськрайонного управління юстиції.
Відверто віриться в те, що високопрофесійна та гідна праця усіх юристів дійсно забезпечить справедливість, рівність усіх громадян перед Законом, а вимогливість щодо дотримання усіма громадянами чинного законодавства України врешті-решт призведе до покращення умов життя та добробуту законослухняних, порядних мешканців не тільки нашого міста і району, а й усієї України.
Бажаю усім колегам з честю примножувати славні традиції професії задля утвердження верховенства права та справедливості. Зичу вам міцного здоров’я, щастя, життєвих гараздів, благополуччя та нових професійних перемог! Успіхів вам, мужності та непохитності у відстоюванні закону!
Лариса Іщук, в.о. начальника Володимир-Волинського міськрайонного управління юстиції

Розділ новин: 

Коментарі