Стук у вікно віщує нещастя

-Того вечора я вже збиралася лягати спати, вийшла перевірити, чи закрила двері, і в цю хвилину у віконце, що біля дверей, щось як стукне, аж шибка задзвеніла. Я завмерла на місці. Від страху забула, що не можна реагувати на стук відразу, а слід почекати, бо живий ще раз постукає. Так вчила покійна бабуся. Я ж підійшла до вікна, відгорнула фіранку, а там – пітьма. Всю ніч не могла спокійно спати, прокидалася часто, і все якийсь тягар на серці лежав. А вранці мені повідомили про загибель сина. Він потрапив у аварію, повертаючись пізно з роботи. Ось так і збулася давня прикмета. Стук у вікно нещастя віщував. Не можна було мені на цей стук реагувати Може б, і пронеслася лиха доля мимо мого Віктора.
Таку історію розповіла Марія Євдокимівна, яка мешкає в одному з сіл нашого району. Жінка знає багато прикмет, які прийшли з глибини століть, тільки пояснити їх не може.
Наука вже давно знайшла розгадку деяких прикмет. Вчені дійшли висновку, що багато з них мають під собою як фізичне, так і психологічне підґрунтя. Однак ще залишилися в народі прикмети, які виявилися не під силу науковцям. Зокрема нічні голоси, кроки і в тому числі стук у вікно чи двері. Правда, деякі вчені відстоюють думку про існування паралельного світу, який живе за своїми законами  і впливає на світ людей. Чому цей світ не вступає у відкритий контакт з людьми, сказати важко. Але свого часу серед вчених Німеччини побутувала гіпотеза про те, що у  глибокій древності подібний контакт все ж існував і саме завдяки йому з’явилися прикмети та повір’я. Більш помірковані науковці вважають, що прикмети слугують певною психологічною установкою, а тому людина несвідомо робить вчинки, які призводять до того, що прикмета діє. Але який зв’язок між стуком у вікно та загибеллю людини? На жаль, відповіді на це питання знайти не вдалося. Залишається думати, що у світі, швидше за все, діють закони взаємоенергетики, які знаходять фізичне втілення.
Підготувала Антоніна Булавіна

Розділ новин: 

Коментарі