Стріт воркаут — улюблене заняття Андрія Кузьмича

Юний ліцеїст мріє допомагати людям займатися спортом і дбати про своє здоров’я.
Здоровий спосіб життя та заняття спортом не завжди потребують значних фінансових вкладень. Все популярнішими стають тренування на свіжому повітрі без будь-яких грошових витрат. Одним із таких напрямків у спорті є стріт воркаут - тренування під відкритим небом, де атлет займається на турніках і брусах із використанням і без використання додаткового обладнання. Головний принцип цього напряму — свобода, тренування, коли завгодно, де завгодно і на чому завгодно.
Саме цим видом фізичних вправ і навантажень займається учень Оваднівського професійного ліцею Андрій Кузьмич.
За словами юнака, як не парадоксально це звучить, все почалося із негараздів зі здоров’ям. У 15 років, ще до навчання в ліцеї, в Андрія виникли проблеми зі спиною. Звернувшись до лікаря, він отримав пораду почати займатися фізичними навантаженнями на турніках: висіти й підтягуватися. Хлопцеві такий спосіб лікування прийшовся до вподоби. З часом цих фізичних навантажень для нього виявилося замало, тому Андрій став шукати щось новеньке в Інтернеті та пробувати виконувати нові вправи.
-Я починав із найлегшого, — розповідає Андрій. - Коли вправа вдавалася, це мене надихало продовжувати займатися далі. Я тренував у собі витримку, з кожним днем ставав сильнішим. Через деякий час почали вдаватися і важкі вправи. Так я і продовжую займатися воркаутом уже три роки.
Зараз хлопець досить добре поєднує своє захоплення із навчальним процесом. Здобуває професію тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Розповідає, що навчання дуже подобається, адже завжди хотів кермувати. Але своє життя в майбутньому планує присвятити спорту. Він бере участь у різних спортивних змаганнях і під час турніру з підтягування в ліцеї захищав честь групи.
-Андрій просто обожнює займатися на турніках, — каже Анастасія Рижанова, соціальний педагог Оваднівського ліцею. – Вікна мого кабінету виходять на спортивний майданчик. Щодня спостерігаю ситуацію, коли після закінчення занять Андрій не може пройти повз бруси та турніки, не зробивши хоч декілька вправ. Дуже пишаюся, що в нашому навчальному закладі є такі учні!
У планах в Андрія — після завершення навчання заробити кошти, щоб знову навчатися, тільки вже на фітнес-інструктора. Хлопець обрав цю професію не випадково, як розповідає юнак, він хоче допомагати людям дотримуватися здорового способу життя і займатися спортом.
- Я мрію навчати інших того, що вмію сам. Хочу, щоб якомога більше людей почали займатися спортом, розвивалися і дбали про своє здоров’я, — каже юнак.
Дуже часто Андрій приїздить у Володимир, щоб позайматися у місцевому спорткомплексі. Каже, що тут умови кращі й турніки з брусами зручніші для тренувань.
Хлопець неодноразово помічав цікавість людей, які спостерігали за його заняттями спортом. Багато із них запитували порад, з чого починати тренування і як навчитися трюків. Андрій із радістю усім пояснював і показував вправи для початківців. Юнака у його захопленні підтримують друзі та одногрупники. Розділяє захоплення хлопця товариш з паралельної групи Влад Лейда, з яким Андрій часто проводить свій вільний час на спортмайданчику. Рідні дуже задоволені його досягненнями у цьому виді спорту та підтримують хлопця на шляху до мрії.
Андрій залюбки відповість на запитання, що можна їсти, а що - ні, адже сам дотримується основних принципів здорового харчування. Хлопець взагалі не споживає сухариків, чипсів, солодких і газованих напоїв, а також не їсть фастфуд. Основою його щоденного раціону є овочі, фрукти, каші, молочні продукти і м’ясо. Андрій не має жодних шкідливих звичок.
Для тих, хто хоче скинути зайву вагу, юнак рекомендує почати з невеликих навантажень: легкого бігу на невеликі дистанції та качання пресу. Вже пізніше можна починати підтягування і вправи на брусах.
Попри високий рівень майстерності, на жаль, ще юнак не брав участі у змаганнях зі стріт воркауту, але дуже цього хотів би.
- Є дуже багато турнірів із воркауту. І ми пробували знайти підходящі, щоб Андрій зміг у них взяти участь, — розповідає педагог Анастасія Рижанова. - Але ці змагання проводились дуже далеко. До прикладу, найближчі, у квітні, були в Дніпрі, куди важко доїхати. На це потрібні кошти та час. Але ми шукаємо турніри, які б проходили десь ближче. Хочемо, щоб Андрій туди поїхав, бо такий талант пропадати не повинен!
Олексій Біянов, с. Овадне, Володимир-Волинський район
Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно, живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Розділ новин: 

Коментарі