Стартувала програма житлових субсидій у грошовій формі

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, якими запропоновано механізм надання житлових субсидій у грошовій формі.
Субсидію планується монетизувати в три етапи: з 1 січня 2019 року для домогосподарств, які звернуться в січні з новим пакетом документів. З 1 травня 2019 року, для домогосподарств, яким субсидія виходить на неопалювальний сезон. З 1 жовтня 2019 року планується повний перехід на монетизацію.
Процедура призначення субсидії практично не змінюється. Одержувач повинен подати заяву із обов’язковим зазначенням номеру мобільного телефону і декларацію. Потім відбувається щоденний електронний обмін інформацією між органом соціального захисту, Мінсоцполітики, банком і підприємствами, які надають послуги
Якщо домогосподарство витратило менше коштів, ніж передбачено існуючими нормами, то залишок після завершення опалювального сезону перераховується на особистий рахунок громадянина. Скористатися цими коштами можна на власний розсуд, за умови відсутності заборгованості за сплату комунальних послуг.
Підготувала Антоніна Булавіна

Розділ новин: 

Коментарі