Старовинні замки, містичні легенди і природа Закарпаття підсилили почуття щасливого кохання

Подружжя Аліна та Віктор Вавринюки, які виграли друге місце у конкурсі «Три весілля», повернулися із захопливої поїздки до карпатського краю.
У минулорічному конкурсі «Три весілля» молоде подружжя Аліна та Віктор Вавринюки зайняли 2-ге місце і виграли сиро-винний тур по Закарпаттю. Те, що їм не вдалося завоювати 1-е місце і відвідати Будапешт, молодят ніскільки не засмутило. Виявляється, саме про мандрівку по Закарпаттю вони мріяли. Ця поїздка стала для Аліни і Віктора своєрідним медовим місяцем, хоч одружилися вони 23 липня 2017 року.
17 березня 2018 року молодята у складі екскурсійної групи виїхали автобусом до карпатського краю. Поїздка тривала чотири години, через дві години шляху зупинилися для сніданку в екзотичному ресторані «Окей» Потім перед екскурсантами постав у всій своїй величі мисливський замок Шенборна, один з найвідоміших архітектурних ансамблів Закарпаття. Біля замку б’є джерело краси, в якому корисно вмиватися всім, хто бажає надовго залишитися молодим і вродливим. Поряд – відомий санаторій «Карпати». Увагу учасників туру привернули до невеликого скромного будиночка, в якому ніхто не живе. Важко було повірити, що свого часу в цьому приміщенні відпочивав Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв.
Попереду на молоде подружжя чекала ще одна унікальна зустріч з історією та архітектурою Закарпаття. Вони стали гостями неповторного за своєю красою замку Паланок в Мукачеві. Цей величезний ансамбль складається з 13 замків. До стін замку не раз підходили чисельні вороги, але облогою ніхто не зміг узяти цієї твердині.
- Нас здивувала легенда про колодязь, який знаходиться на території Паланку, - розповідає Аліна. – Король пообіцяв золото тому, хто викопає глибокий колодязь. Знайшовся чоловік, який впорався із завданням, але хитрий король став міркувати над тим, як не виконати обіцянку. Тоді придворні порадили йому сказати, що не була визначена кількість золота. Обманутий чоловік кинувся в колодязь. Досі на дні цього колодязя чути таємничий шурхіт. Сподобалась і статуя короля з позолоченим пальцем. Повір’я стверджує, що, потримавшись за цей палець, можна загадати найзаповітніше бажання, яке неодмінно збудеться.
У містечку Берегове завітали на термальні води. Тут можна відвідати два басейни: один під відкритим небом, а другий – під дахом. В одному басейні тепла вода, а в другому – прохолодна. Уявіть лише відчуття, коли температура купелі досягає 40 градусів, тоді як надворі холодний дощ зі снігом.
Карпатське село – це скарбниця мудрості, гостинності та своєрідних ремесел. Наші молодята завітали до такого села, де їх гостинно прийняла на нічліг пані Марія та її сім’я. Перед тим гостей попередили, що господарям садиби потрібно сказати пароль: «Еген шиген кре». В перекладі з угорської мови це означає «Будьте здорові». Відразу накрили багатий стіл, за яким пригощалися традиційним бограчем, голубцями, кручениками, паленкою, а головне - вином. Село, в яке завітали волиняни, з далеких часів славиться виноробством. Тут найкращі умови для вирощування винограду. Є навіть Винна вулиця. Колись біля села діяв вулкан, а тому поруч копали погреби, щоб постійно трималася стала для вина температура +12 градусів.
Рано-вранці відправилися наші мандрівники на сироварню. Тут, як виявилося, три види сиру виробляють без будь-яких добавок, тільки з домашнього молока. Виробники зацікавлені в економічному розвитку села, а тому і тендер виграли з умовою закупівлі молока тільки від місцевих жителів.
Екскурсія тривала далі. Побували в Ізі – центрі карпатського лозоплетіння, затим у Міжгір’ї підіймалися канатною дорогою на гору Маковицю, звідки оглянули чудовий краєвид на річку з оригінальною назвою Ріка. На жаль, снігопад завадив можливості насолоджуватися пейзажем. Саме густий сніг став причиною того, що не вдалася поїздка на оленячу ферму. Але компенсацією стало те, що пили мінеральну воду в Кемчині та милувалися водоспадом Шипіт.
-Ми дуже задоволені поїздкою, - каже Віктор. – Враження, які отримали, підсилили відчуття щастя кохання. Ми привезли сувеніри, а також вино, сир, м’ясні нарізки, чай, мило. Приємно згадати хвилини частування в ресторанах «Колиба» та «Рів’єра». Дякуємо всім, хто залучив нас до конкурсу, підтримав своїми голосами, а особлива подяка тим, хто забезпечив цей незабутній відпочинок у Закарпатті.
Антоніна Булавіна, с. Селець, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі