СТАРОВИННА КАРТИНА ПОВЕРНУЛАСЯ ДО ВОЛОДИМИРА

СТАРОВИННА КАРТИНА ПОВЕРНУЛАСЯ ДО ВОЛОДИМИРА
СТАРОВИННА КАРТИНА ПОВЕРНУЛАСЯ ДО ВОЛОДИМИРА

З нагоди Міжнародного дня музеїв у Володимирському історичному музеї відбулася презентація картини із міським краєвидом Володимира, вік якої налічує понад 100 років.

Цей цікавий витвір мистецтва потрапив до музейної колекції завдяки тому, що директор установи Володимир Стемковський листувався із жителем англійського міста Брістоль Полом Брендоном. Один із родичів іноземця у часи Першої Світової війни був звільнений із полону, повертався додому в Угорщину. Ймовірно, купив акварельні фарби і папір, і  намалював краєвид одного із міст через яке проходив.

Згодом родичі пана Брендона переїхали з Угорщини до Англії і разом із деякими речами перевезли і сімейну реліквію – акварельну картину із міським зимовим пейзажем.

Цю річ у сім'ї пана Брендона передавали з покоління до покоління – хлопцю подарувала її бабуся. Життя склалося так, що пан Пол Бренд працював у різних країнах і на різних континентах, але картину завжди возив із собою як найдорожчий скарб.

Одного разу він прочитав напис у куточку, де зазначалося « Володимир-Волинський. 1917 р.». Чоловік зрозумів, що на пейзажі зображено наше місто і так розпочав спілкування з директором Володимирського історичного музею Володимиром Стемковським.Директор музею у Володимирі Володимир Стемковський і підприємець Володимир Кравчук

Пан Брендон вирішив, що картина повинна повернутися до рідного міста -Володимира, де була створена понад століття тому невідомим автором.

Він узгодив усі законодавчі моменти з Британською радою мистецтва, а директор музею Володимир Стемковський консультувався з українським посольством в Великобританії.

 18 травня у виставковій залі історичного музею відбулася презентація картини.

Про ії неймовірно цікаву історію розповів директор музею Володимир Стемковський. Власник мистецької крамниці Володимир Кравчук зауважив, що картина виконана на коштовному папері, якісними фарбами, тому і зберіглася в доброму стані до наших днів. Зрештою, і самі господарі доклали для цього зусиль.

З цікавістю оглянули картину майбутні художники – студенти педагогічного коледжу імені А.Кримського із викладачкою Лесею Мартинюк.

Саме Володимир Стемковський і Володимир Кравчук стали меценатами оформлення витвору мистецтва у рамку. Тепер вона зберігатися в музеї назавжди.

На акварелі намальовано кілька будиночків, і людей, які йдуть по снігу.

Директор музею Володимир Стемковський припускає, що краєвид, зображений на малюнку,  знаходився між сучасними вулицями Роксолани і Данила Галицького.

Через 106 років старовинна картина повернулася до рідного міста Володимира, де  й була створена.

                                                               Богдан Янович.

 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: