Стан пасажирських перевезень у районі та підсумки виконання бюджету району розглядала громадська рада

На порядок денний чергового засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА виносилося два питання. Про стан пасажирських перевезень на території району звітував начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Володимир-Волинської РДА Петро Чуцький. Він зокрема зазначив, що у районі налічується 78 населених пунктів. У чотирьох з них ніхто не проживає. На сьогодні повністю охоплено пасажирськими перевезеннями 61 населений пункт, що складає 72%.. 18 відсотків сіл охоплені умовно, тобто коли автобус зупиняється за 1-2 км від населеного пункту. Решта 10% сіл про рейсові автобуси лише мріють. Пояснюється це тим, що не вистачає перевізників (на весь район їх лише п’ятеро). А ті, що працюють, відмовляються обслуговувати села, до яких погані дороги, де мешкає мало людей (відповідно, мало пасажирів). І, крім того, відсутність державної компенсації за перевезення пільговиків призводить до того, що деякі рейси просто нерентабельні (збиткові).
Аби покращити ситуацію, насамперед потрібно ремонтувати дороги. Робота у цьому напрямку ведеться. Тільки за минулий рік на ці цілі витрачено 11млн. гривень. Спостерігається і певний прогрес у перевезеннях, про що свідчить різке зменшення скарг від населення – за минулий рік їх надійшло всього шість. Більшість стосувалася роботи перевізника АТП 10707, подорожчання проїзду, відхилення водіїв від графіків руху і те, що подекуди вони не доїжджають до населених пунктів, включених у маршрут.
Цього року ремонт доріг продовжуватиметься. Але й це не розв’яже проблеми повністю. На думку Петра Чуцького, питання потрібно вирішувати на державному рівні: запровадити монетизацію пільг, залучати комунальний транспорт, організувати пасажирські перевезення у межах об’єднаних громад.
Зі звітом про виконання районного бюджету за минулий рік виступила начальник фінансового управління РДА Олена Бондарук. Вона інформувала, що підсумки успішні. По бюджету двох сільрад, що залишилися на території району, та районному бюджету загалом зберігається тенденція росту. Так ріст власних доходів склав 69%, по районному бюджету – 61%. Середня зарплата у бюджетній сфері сягнула 4958 гривень. Дані показники дозволили району динамічно розвиватися. Якщо й надалі буде так, то за декілька років цілком реально повністю подолати проблему з дорогами, зазначила посадовець.
Субвенції з держаного бюджету минулого року склали 693тис. 700 гривень. З них левова частка пішла на соціальні виплати. У перехідний період, поки не розв’язана проблема фінансування районного будинку культури та центральної районної бібліотеки, скорочено штат працівників цих закладів. У районній раді після скорочення залишилося 6 працівників. Тішить те, що в районі не скоротилася кількість дошкільних навчальних закладів. Цю галузь потрібно розвивати, адже попит на дитячі садки у селах високий.
Адмінреформа триває. Є інформація, що після завершення формування ОТГ зміни торкнуться і меж районів – вони будуть формуватися у межах госпітальних округів.
Звіти посадовців громадська рада взяла до відома. Наступне засідання відбудеться 19 квітня.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі