Стало відомо, скільки туристів відвідали Володимир-Волинський

Близько двох тисяч туристів з початку року вже побували в нашому місті.
За словами наукового співробітника ДІКЗ «Стародавній Володимир» Орисі Вознюк, за травень та червень 2018 року вони провели екскурсії для 300 туристів. Ще для 150 людей екскурсії були безкоштовними, оскільки вони належать до таких пільгових категорій як учасники АТО, діти-сироти.
-Це в основному великі екскурсійні групи, що складаються з дітей або студентів. Маємо цьогоріч багато туристів зі Львова. Не оминають княжий град іноземні туристи. Вже побували в нас екскурсії з Польщі, Норвегії та Білорусії. Бачимо захопливі погляди гостей міста, коли вони споглядають велич Успенського собору. Багатьох зацікавлює Василівська церква та її внутрішнє наповнення. До мінусів міста туристи зараховують центральну площу й те, що немає закладів харчування, які б могли швидко обслуговувати великі туристичні групи.
Також екскурсії по місту та в музеї проводять працівники Володимир-Волинського історичного музею ім. Омеляна Дверницького. Так, за словами наукового співробітника музею Ганни Доскоч, за перше півріччя 2018 року по експозиції музею та по місту проведено 51 екскурсію, враховуючи безкоштовні екскурсії для делегацій, що відвідують місто, та пільгових категорій населення. Загалом екскурсії провели для 1441 людини.
Науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею Богдан Янович каже, що основні туристи – це учні, студенти і просто громадяни України, які приїжджають з Луцька, Львова, Києва, Рівного, Ковеля, Черкас, Нововолинська, Одеси та інших міст і сіл України. Інколи бувають поляки. Але туристів із закордону мало.
-Туристи є різні. Одні приїздять до Володимира-Волинського, щоб побачити місто, де жили їхні пращури. Місто цікаве туристам, які захоплюються історією Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, й тим, яких ваблять старі намолені церкви, собори, монастирі, чудотворні багатовікові ікони. Наприклад, Василівська церква – єдиний у світі храм, який нагадує квітку з вісьмома пелюстками, там є ікона Божої Матері 16 століття, біля неї одужували хворі люди… Поблизу церкви похований священик Даміан Герштанський, одна з його доньок була відомою оперною співачкою, виступала в українській опері у Вашингтоні, дружила з Федором Шаляпіним.
Ярослава Вознюк, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі