Справу бійців 51-ої бригади будуть розглядати по суті

10 липня, на попередньому слуханні, суддя Володимир-Волинського міського суду Леонтій Канівець відмовив закрити справу щодо бійців 51-ої бригади, яких військова прокуратура звинувачує у відмові від несення обов’язків військової служби в бойовій обстановці за попередньою змовою групою осіб.
Підтримати бійців під стіни суду прибуло чимало активістів з усієї Волині: «Автомайдан України», «Самооборона Майдану», Правий сектор, ВО «Свобода», ГО «Волинські патріоти» та, звичайно, солдати, а також депутат луцької міської ради Павло Данильчук.
У суд з’явився 21 боєць та 8 адвокатів.
Підтримував хлопців і Почесний житель Волині, краєзнавець Ярослав Царук, який вважає їх патріотами: «Я поговорив з хлопцями, познайомився з ними. Їх треба підтримувати, адже вони захищали Україну. В теплих квартирах легко говорити про війну, а вони її бачили реальну, і той, хто на них щось наговорює, має один раз посидіти в окопі. І тоді стане все зрозуміло. Сподіваюся, що суд їх виправдає. Це наші люди, і вони Україні ще пригодяться».
На початку судового засідання адвокат Олександр Оленченко подав клопотання з проханням закрити справу за відсутності складу злочину, яке підтримали усі адвокати хлопців. Прокурор Військової прокуратури Луцького гарнізону Західного регіону України Олександр Курсов був проти такого клопотання, посилаючись на те, що згідно з процесуальним законодавством розгляд питання про закриття справи неможливий. Допоки суддя розглядав його у засіданні було оголошено перерву. Аби суддя задовольнив це клопотання активісти під вікнами суду гатили у дві бочки.
Втім, суддя Леонтій Канівець клопотання адвоката про закриття справи у зв’язку з відсутністю складу злочину не задовольнив. Інше клопотання адвоката Андрія Баришнікова про призначення запасного судді було задоволено. Ним став Олександр Лященко – суддя Володимир-Волинського міського суду. Ще одне клопотання адвоката Вадима Васильєва про виїзне засідання у більшому залі, аби більше людей могли потрапити на суд, уваги судді не привернуло.
Невелика дискусія між суддею та адвокатам виникла при розгляді ще одного клопотання – витребування документів від прокуратури з метою дослідження доказів. А таких документів є аж 27 томів. Та все ж суддя задовольнив це клопотання.
Наступне судове засідання, на якому приступлять до розгляду справи по суті, відбудеться 17 липня об 11 годині.
Ярослава Вознюк, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі