Справа про загибель молодого володимирчанина у Луцькому СІЗО стала резонансною

h5>
У засобах масової інформації набув широкого розголосу факт смерті 22 жовтня 2017 року засудженого в державній установі «Луцький слідчий ізолятор» Дмитра Листовничого. З огляду на це вважаємо за доцільне поінформувати про наступне.
За вказаним фактом прокуратура області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, у якому досліджується питання імовірного умисного протиправного заподіяння смерті (ч.1 ст.115 КК України), неналежного виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків (ч.1 ст.140 КК України) та службового підроблення медичних документів (ч.1 ст.366 КК України).
У ході досудового розслідування установлено, що смерть засудженого настала внаслідок захворювання. На час смерті на його тілі були наявні тілесні ушкодження у вигляді саден та синців, які, згідно з висновком судово-медичної експертизи, відносяться до категорії легких та не перебувають у причинно-наслідковому зв’язку зі смертю.
На тепер доказів насильницької смерті засудженого у Луцькому слідчому ізоляторі не встановлено.
З метою повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин смерті чоловіка у кримінальному провадженні проводяться комісійна судово-медична експертиза та інші необхідні слідчі дії, спрямовані на перевірку правильності діагнозу засудженого, внаслідок якого настала його смерть, обставин одержання тілесних ушкоджень та належності і достатності медичної допомоги, наданої йому як до, так і під час знаходження під контролем уповноважених органів держави. Досудове розслідування у провадженні триває.
Також вбачається за необхідне повідомити, що низка тілесних ушкоджень на тілі чоловіка утворені у ході проведення судово-медичної експертизи і є невід’ємною частиною цього дослідження.

У Луцькому СІЗО запевнили, що Дмитро Листовничий помер власною смертю
У Луцькому СІЗО прокоментували смерть засудженого: повідомляють, що чоловік помер через гостру печінкову недостатність, токсичний гепатит.
Про це йшлося 4 грудня під час прес-конференції у Луцькому СІЗО із керівництвом закладу, повідомляє «Волинь-info».
Начальник слідчого ізолятора Сергій Киреєв розповів, що 18 жовтня 2017р. Дмитра Листовничого затримали у супермаркеті працівники Володимир-Волинської поліції через крадіжку пляшки віскі. Після цього його обстежили у Володимир-Волинській лікарні. Хлопець з 2016р. мав психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання алкоголю, синдром залежності та перебував на обліку у нарколога.
Начальник медчастини Луцького СІЗО Петро Ілюшик повідомив, що 19 жовтня 2017р. прибув ув’язнений, який мав тілесні ушкодження. Був на той момент адекватний, однак він призначив йому два препарати, бо люди, які зловживають алкоголем, тяжко переносять «синдром відміни».
До слова, Дмитро Листовничий був п’ять разів судимий за вживання наркотичних засобів. Сергій Киреєв зазначив, що після огляду засуджений був поміщений у камеру режимного корпусу, де перебував упродовж доби. 20 жовтня його виводили двічі з камери для надання медичної допомоги, оскільки у нього почалися раптові психічні розлади. Потім його перевели в одиночну камеру біля збірного відділення для постійного контролю з боку чергової частини та лікарів.
22 жовтня в 16.45 черговий слідчого ізолятора помітив, що Листовничому стало погано. Перед тим засуджений неодноразово стукав у двері руками, ногами, бився головою, тому що у нього були приступи «білої гарячки». Йому почали надавати медичну допомогу о 16.48 – викликали до нього чергового фельдшера. Тоді ж прибув начальник медчастини. О 16.53 викликали бригаду швидкої допомоги, яка прибула у слідчий ізолятор о 17.00. О 17.10 зафіксували першу ізолінію на кардіомоніторі. О 17.30 констатували смерть. Після цього викликали працівників слідчо-оперативної групи Луцького міськвідділу поліції.
Щодо того, що у голові була дірка, як про це пишуть у ЗМІ, то начальник СІЗО запевнив, що це нісенітниця. Стосовно цього факту відкрили кримінальне провадження за ст.115 ч.1 «вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, яке карається позбавленням волі на строк від 7 до 15 років».
Сергій Киреєв наголосив, що всі тілесні ушкодження були отримані засудженим самим внаслідок неадекватної поведінки. Причина смерті за висновками судово-медичної експертизи – гостра печінкова недостатність, токсичний гепатит.
Основне питання, наголошує начальник слідчого ізолятора: не зрозуміло, як в лікарні у Володимирі-Волинському засудженому зробили довідку, що він може перебувати в умовах СІЗО.

Показали, в яких умовах перебував хворий ув’язнений
Камера, де навіть неможливо розставити руки та прилягти, – саме у таких умовах тримали 25-річного засудженого Дмитра Листовничого, який помер, пише «Волинь-info».
В’язня тримали в одиночній камері, де немає ліжка, можна лише сидіти і навіть неможливо розвести нормально руки вбік. Начальник слідчого ізолятора Сергій Киреєв запевнив, що його регулярно звідти виводили у туалет та годувати. Спати він не хотів, запевняє керівництво, та таких ознак не подавав. Якби захотів спати, то, мовляв, перевели б в іншу камеру. Тримали там, бо за ним потрібно було спостерігати – засуджений поводився неадекватно.

На думку адвоката
Ми попросили прокоментувати нові повідомлення про причину смерті Дмитра Листовничого адвоката Марії Листовничої (матері загиблого) пана Михайла:
-У цій справі я бачу халатність працівників СІЗО і медперсоналу ізолятора. Очевидна недбалість лікарів, які несвоєчасно надали Дмитру допомогу. Поки що не варто забігати наперед, почекаємо висновків комісійної судово-медичної експертизи та інших необхідних слідчих дій. А того, що Дмитро Листовничий п’ять разів сидів за наркотики, я не підтверджую.
Підготувала Міла Сергєєва за матеріалами прес-служби прокуратури області та сайту «Волинь-info»

Розділ новин: 

Коментарі