Спортивному товариству «Спартак» можуть призупинити надання фінансової допомоги з місцевого бюджету

Про те, що у спортивному товаристві «Спартак» склалася не зовсім здорова ситуація, у місті давно гомоніли пересічні громадяни. Але чутки є чутки і не завжди відповідають реальній ситуації. Які саме проблеми виникли у спортивному товаристві, ми попросили прокоментувати депутата міської ради Сергія Радкевича.
-Суть проблеми в тому, що спортивне товариство «Спартак» звернулося до міської ради з проханням надати фінансову допомогу для виплати заробітної плати, яка не виплачувалася з початку поточного року. Оскільки заклад фінансувався безпосередньо з Києва і нині фінансування припинилося, тренери залишились без заробітної плати. Сума, яка вказувалася у першому зверненні до міської ради, – понад 300 тисяч гривень. Питання розглядалося на засіданні комісії з питань освіти, культури, туризму, молоді і спорту та бюджетної комісії. У членів комісії закралися сумніви з приводу того, що директор товариства Віктор Сиротинський у двох зверненнях подавав суперечливе число дітей, які займаються у закладі. Так у першому зверненні йшлося про 150 дітей, а у другому – лише про 80. На спільній комісії депутатів, яка засідала напередодні чергової сесії, міський голова дав доручення головам фракцій до засідання сесії виїхати безпосередньо на ФСТ «Спартак» і визначити розмір фінансової підтримки, а керівнику ФСТ «Спартак» обґрунтувати запит про виділення коштів. Я долучився до складу робочої групи депутатів, яка провела зустріч з керівництвом та тренерами закладу. Те, що ми з’ясували, значною мірою приголомшило: виявилось, що замість 7-ми тренерів, заявлених у зверненні, заняття з вільної боротьби проводять тільки двоє – Леонід Каркушевський та Микола Рурич. Ще один тренер з боксу – Геннадій Озарінський – в даному закладі є лише на папері, оскільки переїхав до Луцька. Таким чином з 1 січня працюють лише 2 тренери. Не були нам представлені графіки занять та список дітей, які займаються у секціях. На запитання депутатів про те, чому було заявлено більше тренерів, ніж є насправді, директор пояснив, що мав на увазі перспективну кількість, на яку і передбачались кошти. Депутати запропонували директору спортивного товариства підготувати нове звернення, в якому вказати реальну кількість тренерів та дітей, і надати графіки занять дітей у секціях. До роботи групи депутатів був запрошений директор Володимир-Волинської ДЮСШ Олексій Зінкевич. Йому було запропоновано розглянути питання щодо збільшення штатної чисельності тренерів товариства ДЮСШ. Це дасть можливість працевлаштувати тренерів та контролювати їхню роботу. Питання про ситуацію, яка склалася у спортивному товаристві «Спартак», розглядала сесія міської ради, яка відбулася 8 квітня. Начальник фінансового управління міськвиконкому Тетяна Шибирин зачитала нове звернення від «Спартака» про надання фінансової допомоги закладу в сумі 116 тисяч гривень. Я запропонував на сесії задля контролю за витратою цих коштів створити робочу групу з числа депутатів міської ради, крім того, заборонити виплату готівкових коштів через касу, лише через картковий рахунок у банку. Тож міським головою було дано доручення таки створити робочу групу з числа депутатських фракцій.
Зробивши аналіз виплати заробітної плати ФСТ «Спартак» минулого року в порівнянні з відомостями Пенсійного фонду, виявили суттєву розбіжність: у деяких місяцях вона перевищена більше, як у два рази. На руки тренерам видавалося 1374 гривні, а за даними Пенсійного фонду – 3379. На мій запит, у чому причина такої розбіжності, Віктор Сиротинський дати відповіді не зміг. У квітні депутати зійшлися в думці, що поки вирішується питання про перехід тренерів у штат працівників ДЮСШ, контролювати нарахування і виплату заробітної плати. На даний час у закладі працює 2 тренери, станом на 21 квітня 2016 року відсутній графік занять. Депутати міської ради попередили директора спортивного товариства, що у разі подальшої відсутності графіка роботи тренерів, оприлюднення списка дітей, які займаються у секціях, надання фінансової допомоги з квітня буде припинено.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі