«Сплетемося в один вінок єдиної Вкраїни»

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічна мрія українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав – Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, в єдину соборну Українську державу.
Це свято офіційно встановлене 1999 року з урахуванням великого політичного та історичного значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.
З нагоди Дня Соборності 22 січня 2018р. у територіальному центрі надання соціальних послуг Володимир-Волинської РДА Університетом ІІІ віку був проведений захід «Сплетемося в один вінок єдиної Вкраїни». Головною метою цього заходу було показати, що сила нашої держави в єдності українських земель, добробуті та щасливому житті нашого народу.
У рамках заходу аматорським колективом «Вернісаж» під керівництвом Людмили Гендис та волонтера-акомпаніатора Олександра Архіпова було проведено святковий концерт у територіальному центрі с.Льотниче, а також підготовлено експозицію книг під назвою «Герої України – земляки». Присутні ознайомилися з невідомими сторінками з життя відомих українців: Олеся Гончара, Павла Загребельного та Григорія Китастого. З експозицією, яка висвітлила історичне підґрунтя і сучасний погляд на становлення єдиної соборної української держави, присутніх ознайомила Ніна Старчевська. У заході взяли участь учні школи с.Льотниче.
22 січня 1919р. Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіка об’єдналися й утворили Україну. Проголошення Акта Злуки увійшло в історію українського народу як свято національної єдності. Цей день став символом об’єднання України. Особливого значення ця історична дата набула після проголошення незалежності України в 1991 році. Тож відзначення Дня Соборності символізує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за вільну Україну, демонструючи перед світом неподільність української землі та непохитність української нації.
Сьогодні, коли Україна переживає непрості часи, коли її існування знаходиться під загрозою, поняття «соборність» та «неподільність» набули нового значення, загострилось їхнє розуміння. І День Соборності – це нагадування для всіх українців про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу – в єдності людей. І особливо тепер нам потрібно про це пам’ятати. Лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців
Інна Залевська, куратор Університету ІІІ віку, с. Льотниче

Розділ новин: 

Коментарі