Спілка промисловців і підприємців – на захисті інтересів суб’єктів підприємницької діяльності

Уже одинадцятий рік поспіль у місті та районі функціонує спілка промисловців і підприємців. З кінця листопада минулого року дану громадську організацію очолює Наталія Любімцева.
-Наталіє Анатоліївно, розкажіть, будь ласка, з якою метою була створена спілка та які функції вона виконує?
-Спілка була створена з метою захисту підприємців і промисловців міста та району від тиску з боку контролюючих та правоохоронних органів, які на той час влаштовували планові та позапланові перевірки й заважали нормально працювати. Тож виникла необхідність вивчати законодавчу базу, щоб здійснювати представництво інтересів членів спілки в економічній, соціально-трудовій сфері та інших відносинах, захист їхніх законних прав. Спілка надає допомогу не лише своїм членам, а й усім колегам, які звертаються. Це особливо актуально за сьогоднішніх умов, коли у країні війна та пов’язані з нею кризові явища. Зараз підприємцям особливо важко працювати. Через стрімке зниження прибутків чи нерентабельність багато хто хоче покинути бізнес. А разом ми – сила, яка може підказати, допомогти, захистити, а отже, триматися на плаву.
-Які завдання зараз ставлять перед собою підприємці та спілка підприємців зокрема?
-Так складалося, що підприємці постійно змушені адаптуватися до умов життя у країні. А останні півтора року ми не лише думаємо, як вижити, а й намагаємося підніматися на якісно новий рівень. Більшість підприємців міста не стоїть осторонь подій, що відбуваються на сході країни. Багато наших колег активно займається волонтерською діяльністю, інші надають гуманітарну допомогу нашим воїнам. У цьому сенсі особливо хочеться відзначити члена спілки, підприємця Сергія Кобу, який багато часу та зусиль віддає громадській діяльності, будучи головою Волинського комітету гуманітарного забезпечення війська. Сергій Анатолійович не раз особисто відвідував наших воїнів у гарячих точках, доставляв на схід гуманітарні вантажі.
Ми працюємо над тим, щоб піднімати престиж підприємництва, адже більшість підприємств та організацій нашого міста – у приватній власності, а це означає, що в основному підприємці сьогодні наповнюють місцевий бюджет, дають роботу людям. Тож чим успішнішою буде їхня праця, тим заможнішим буде місто і район. Аби стимулювати процес, потрібно відзначати і ставити у приклад іншим тих, хто добивається найбільших успіхів у бізнесі і платить гідну зарплату своїм працівникам. Таким є Леонтій Дмитрук – один із перших підприємців міста, депутат міської ради, член громадської ради району, успішний підприємець, який охоче ділиться своїм досвідом і уміннями з молодим поколінням.
-Ви вже десятий місяць очолюєте спілку. Що змінилося за цей період в її діяльності?
-Суттєво змінився кількісний склад спілки – нас стало більше на третину. Щомісяця долучаються нові люди, адже розуміють, що без підтримки колег значно важче адаптуватися до нових умов. Члени спілки беруть активну участь у громадському житті міста, в різноманітних заходах. Ми сприяємо консультаційним зв’язкам влади з громадськістю шляхом участі в роботі громадських рад при міськвиконкомі, РДА та на рівні області. Тут ми багато чим завдячуємо діяльності члена спілки Тамари Лещук, яка водночас є представником громадської ради при обласному управлінні лісового та мисливського господарства. І треба зауважити, що до нашої думки дослухаються!
Крім цього, ми ведемо просвітницьку діяльність серед підприємців: організовуємо навчальні семінари за участі досвідчених бізнес-консультантів. Член спілки Віра Чайковська-Тарликова – успішний підприємець, людина, що займає активну громадянську позицію, не втомлюється захищати інтереси колег, будучи депутатом міської ради уже декількох скликань. Дбає Віра Анатоліївна й про учасників АТО – облаштувала для них центр реабілітації на власній базі відпочинку на Світязі. Безкоштовні юридичні консультації для членів спілки надає адвокат і підприємець Юрій Жук. Відомим борцем за національні інтереси у наших рядах є Ганна Фурман.
Щодо громадських заходів, то ми проводимо у місті цікаві квести з ініціативи підприємця Наталії Шандалко. За пропозицією членів спілки було організовано мітинг із вшанування пам’яті героїв Крут, до якого долучилися учні та студенти. Ми підтримали всеукраїнську акцію протесту, коли депутати Верховної Ради були готові проголосувати за введення касових апаратів для підприємців-спрощенців. Брали й активну участь у процесі обговорення доцільності введення податку на нерухоме майно. Піднімали питання на рівні області про торгівлю у місті контрафактним товаром – цигарками та алкоголем, що створює нездорову конкуренцію тим, хто чесно веде свій бізнес. За сприяння бізнес-центру, який очолює Галина Поліщук, та відділу у справах захисту прав споживачів міськвиконкому членами спілки був проведений захід «Таємний покупець» з метою перевірки якості обслуговування у торгових закладах міста.
Уже протягом багатьох років наші підприємці вміють не тільки організувати власний бізнес, а й консолідують товариство через проведення культурних заходів. Уже стало доброю традицією на Різдво збиратися на українські вечорниці у «Старому місті» підприємця Олени Ситнік. Ми запровадили виїзні збори спілки, які гармонійно суміщаються з відпочинком на природі, що тісніше зближує колег. На День Незалежності багато наших колег взяло участь у «Святі вишиванки». Отже, сьогодні спілка промисловців і підприємців – це одна велика сім’я однодумців, де прийнято допомагати і підтримувати одне одного.
-На що потрібно звернути увагу тим, хто тільки збирається відкрити власну справу?
-Сьогодні неважко відкрити бізнес – складно його втримати. Потрібно все добре продумати, враховуючи ризики. Бути підприємцем в умовах нестабільності в державі, кризових явищ в економіці та недосконалого законодавства дуже непросто, адже неможливо спрогнозувати майбутнє у плані розширення бізнесу, створення нових робочих місць. Ці фактори стали причиною того, що за останні півроку багато підприємців були змушені закрити або призупинити свою діяльність. Хоча і зараз, якщо працювати грамотно і цілеспрямовано, можна добитися успіху. У підприємництво повинні вливатися молоді люди, бо їм жити в оновленій Україні, розбудовувати її і розвивати. Приємно, що в рядах спілки такі є. Це молода і перспективна Людмила Бойко, яка рік тому відкрила сучасний ресторан «Маєток «Золота легенда». За короткий термін цей заклад набув популярності, його знають і люблять. Особливою активністю вирізняється й Віктор Сазонов, який вболіває за наше місто, хоче зробити його кращим і комфортним для проживання. У нас він добре справляється з організаційною роботою та з допомогою електронних засобів повідомляє колег про нове в законодавстві..

Розділ новин: 

Коментарі