Сьомий фестиваль традиційної національної культури проходитиме під гаслом «Сини боронять рідну землю, що родить колосистий хліб»

11 жовтня у нашому древньому Володимирі вже всьоме поспіль зберуться шанувальники традиційної національної культури на фестиваль «Українське коровай-сузір’я». У зв’язку із ситуацією в країні цьогорічний фестиваль матиме особливе патріотичне забарвлення, яке підтверджує його назва «Сини боронять рідну землю, що родить колосистий хліб». Хоча дійство проходитиме значно скромніше, ніж у попередні роки, воно буде не менш пізнавальним, насиченим та різноманітним.
Як повідомила директор Володимир-Волинського РБК Людмила Оцалюк, основний масив програми фестивалю відбуватиметься у приміщенні районного будинку культури. Зайшовши у фойє закладу, відвідувачі потраплять в особливу атмосферу, пронизану українським національним колоритом. Сільради району зустрічатимуть гостей у стилізованих сільських хатинах, де столи прикрашатимуть духмяні короваї, випечені чарівними руками наших прославлених коровайниць. Експозиція носитиме поетичну назву «Стежину ту уквітчую думками до хати в батьківськім саду».
Відвідувачі також зможуть помилуватися снопами неймовірної краси, які вміють плести талановиті мешканці наших сіл.
Почесне місце у фестивальній програмі буде присвячене тим, кого з нами немає, хто віддав своє життя за волю, незалежність та світле майбутнє України. Саме такий патріотичний напрямок яскраво розкриє «методичний стіл» у вигляді виставки дитячих малюнків «Намалюй героя» та конкурсу сценаріїв і віршів «Слово, моя ти єдиная зброє…», що готують працівники культури району. Безліч емоцій викличе стенд пам’яті з портретами наших патріотів, що загинули на Майдані, відстоюючи ідеали Революції Гідності та суверенітет і територіальну цілісність Батьківщини в зоні АТО.
О 13-ій годині відбудеться хода і покладання квітів до всіх пам’ятників загиблим воїнам, розташованих на території міста. А біля обеліска слави на площі Героїв священики відслужать панахиду.
О 16.00 організатори фестивалю запросять присутніх в актовий зал будинку культури на перегляд програми «Дай, Боже, Вкраїні дочок і синів, дай хліба до столу, дай миру усім».
Справжньою окрасою свята стане вишите національне вбрання всіх присутніх.
Однією із складових фестивалю буде збір коштів на допомогу учасникам антитерористичної операції. Оргкомітет звертається до всіх небайдужих людей долучитися до благодійної акції та закликає перераховувати гроші на розрахунковий рахунок районного відділу культури і туризму Володимир-Волинської РДА.
Реквізити: р/р 35424302000834, МФО 803014, код 20130710 ГУУДКСУ у Волинській області.
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі