Солдати не повернуться в бій, бо мають командирів-зрадників

Кристина Павлюк, м.Володимир-Волинський
Бойовий понеділок у Володимирі-Волинському. Військову частину і трасу Володимир-Волинський – Ковель блокувало майже п’ятсот обурених людей. Це жінки, чиї чоловіки та сини зараз перебувають в гарячих точках cходу України, та кілька сотень бійців, що дивом вціліли в боях АТО. Покинуті там напризволяще своїми ж командирами, вони самовільно залишили зброю, поле бою та повернулися додому, аби подальшу долю вирішувати самотужки. Усі військовики писали рапорти на відпустку, вважають, що мають на це право після п’яти місяців війни. Жінки вкотре вимагали ротації, ремствували на бездіяльність влади у процесі повернення полонених бійців, досі переконані: якби не активна участь волонтерів, доля бранців була б невідомою.
Повністю підтримує жінок міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк. Мер зустрівся з ними під час мітингу. Він сказав журналістам, що, на його думку, бійцям 51-ої ОМБр давно пора відпочити.
Військовим, крім рапортів, пропонували заповнити бланки з питанням, чи бажають вони повернутися в зону АТО. Але бійці категоричні: «51-ту бригаду умисно розкидали по всій території АТО, щоб знищити. Повертатися не будемо, бо там ми не потрібні навіть власним командирам. Вони відсиджувалися у сховищах, «благословляючи» нас під обстріл напуттям «Тримайтеся». А нам за що триматися, коли проти «Градів» маємо по кілька патронів і несправні БТРи?» - не стримуючи емоцій розповідає Василь, учасник АТО. Йому, як і решті мітингувальників, ніхто не відповідає – в частині командирів нема. Подейкували, що напередодні навіть тим, кому надали офіційну відпустку, перестали видавати довідки з посвідкою «Учасник бойових дій».
Щоправда, не заради цього статусу протестують солдати. Більшість впевнена: всі обіцяні державою блага зуміють заробити власними руками. Головне – аби зараз їх залишили вдома. Дехто погоджується повернутися ще раз для того, аби тільки здати залишену там зброю.
Емоції трохи згасли, коли людям пообіцяли, що по обіді до них приїде один з генералів штабу АТО, а також відбудеться призначення нового командира бригади. Присутні сподівалися, що на цю посаду повернуть полковника Яцківа, як того вимагали досі, але ним став полковник В’ячеслав Заболотний, офіцер ОК «Північ». Розібратися в ситуації, що склалася з невизначеним станом бійців, обіцяв представник штабу оперативного командування Віталій Челібін. Солдати до п’ятниці розійшлися по домівках. Челібін перебуватиме у Володимирі до кінця тижня.

Розділ новин: 

Коментарі