Солдати 51-ої бригади приїхали до Президента шукати захисту

Президента України громадські активісти попросили втрутитися у ситуацію, що виникла з бійцями 51 окремої механізованої бригади. Наприкінці липня минулого року під час військових дій під Іловайськом, солдати залишили поле бою, аби врятувати власне життя. Натомість командування звинуватило їх у дезертирстві, проти військових порушено кримінальну справу.
«Героям не місце за ґратами» під такою назвою кілька днів тому в Українському домі відбулася прес-конференція, підсумком якої стало офіційне звернення до Петра Порошенка та секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, із закликом припинити свавілля чиновників, що прагнуть героїв перетворити на зрадників, погрожуючи їм позбавленням волі.
«Хлопцям загрожує більше десятка років ув’язнення. Ми вимагаємо, щоб чиновники з Міністерства оборони, які прикривають свій зад, переклавши усю вину на простих солдат, прибрали свої брудні руки від героїв. Нам досі не можуть показати задокументовані накази, які б пояснювали, де були військові і чому вони там були. Прокурор Івлєв, не криючись, сказав нашим хлопцям: «Краще б ви не повернулися з тих териконів». Тримаючи їх в Запоріжжі під вартою, на них чинили тиск, вимагаючи підписання мирової угоди за можливість поїхати на якийсь час додому, бо наступного разу знову побачитися з матерями та дружинами їм обіцяли не скоро. Навіщо зараз нам призначати судові засідання в Луганську? Для того, щоб ми не мали змоги запросити важливих свідків, щоб судді були не ознайомленими з подробицями справи. Але ми підемо до останнього. Ми не дозволимо зробити героїв «цапами-відбувайлами», - сказав адвокат 51-ої ОМБР Анатолій Башловка.
«Ця історія з самого початку мала неприємний запах, починаючи з генерала сухопутних військ, котрий розформував 51 бригаду через особисту образу. Знаючи, що дії хлопців були вимушеним рішенням заради збереження свого життя, знаючи, що у них не залишилося жодного боєприпасу, що кілька днів вони лежали на трупах своїх товаришів, пройшли в Росію і таки повернулися в Україну, Генеральна прокуратура свідомо топить військових в грязюці. Тепер маємо проблеми з мобілізацією, чоловіки бачать ставлення держави до захисників та уникають служби у війську, що викликає розуміння», - висловив підтримку героям представник столичного Автомайдану.
Володимир Красуля, голова обласної організації «Волинські патріоти», від імені Волинських громадсько-патріотичних та волонтерських організацій звернувся до Президента з вимогою повністю звільнити від кримінального переслідування бійців 51-ої ОМБР. Документ звернення офіційно передали на вулицю Банкову.
Найкоротший виступ мав полковник Олександр Голоднюк, перший заступник начальника Головного управління по роботі з особовим складом ЗСУ, котрий на прес-конференцію прийшов захистити позицію Міністерства оборони. Присутні в залі солдатські матері й дружини зупинили офіцера криками «Ганьба!», чим змусили його залишити приміщення.
У разі ігнорування Президентом прохання допомогти солдатам-героям, присутні пообіцяли невдовзі організувати в Києві третій Майдан. «Війна досі триває, бо Порошенко знає: бійці прийдуть по його душу. Але, коли б вона не скінчилася – ми все одно прийдемо! Порошенко, фронти готові прийти!» - пообіцяв солдат з Ковеля Леонід, котрий пройшов три ротації, був контужений, поранений і знову готується до передової. Напевно, такі, як він, з шевроном «Кіборг Піски» слів на вітер не кидають.
Кристина Павлюк, м. Київ

Розділ новин: 

Коментарі